Przedstawiamy Zespół Łódzkiej Szkoły Gestalt - poznaj nas bliżej i odwiedź na naszej stronie internetowej. Do zobaczenia!

Przedstawiamy Zespół Łódzkiej Szkoły Gestalt:

Zespół Łódzkiej Szkoły Gestalt – SUPERWIZOR ZESPOŁU

Graham Colbourne 

Doświadczony psychoterapeuta, superwizor i trener w Gestalt Psychotherapy Training Institute (GPTI), ukończył studia z zakresu superwizji klinicznej w Sherwood Psychotherapy Training Institute a także Studia z Psychoterapii Gestalt oraz Studia Podyplomowe w zakresie pracy z młodzieżą i społecznością lokalną. Posiada licencjat w zakresie biochemii. Jest terapeutą zrzeszonym w UKCP. 

Zobacz więcej.


Zespół Łódzkiej Szkoły Gestalt – KOORDYNATOR DO SPRAW ZAGRANICZNYCH

Lena Grigoryeva

Lena Grigoryeva jest certyfikowaną psychoterapeutką Gestalt (Professional Training in Gestalt Therapy/ Moscow Gestalt Institute), superwizorką (Italian Gestalt Institute), współzałożycielką Minsk Gestalt Institute ltd (Białoruś)trenerką, menedżerką międzynarodowych programów szkoleniowych, oraz autorką i trenerką specjalistycznego programu szkoleniowego „Różnorodność seksualna i tożsamość płciowa: podejście Gestalt”.

Zobacz więcej.


Zespół Łódzkiej Szkoły Gestalt – KONSULTACJA MERYTORYCZNA

Anika Wycislik-Wilson

Jestem praktykującym psychoterapeutą Gestalt, superwizorem klinicznym oraz terapeutą EMDR. Władam dwoma językami: polskim i angielskim i w obu praktykuję.  Zajmuję się zarówno nauką, jak i sztuką i czuję, że obie te dziedziny mnie głęboko odżywiają. Ukończyłam różne szkolenia i doświadczam życia jako ciągłego procesu. Pogłębiam swoją obecność w różnych sferach istnienia, co pozwala mi zajmować się dość szerokim spektrum problemów, które wnoszą moi klienci.

Zobacz więcej.


Zespół Łódzkiej Szkoły Gestalt – TRENERZY

Małgorzata Cynker – starszy Trener

Jako psychoterapeutka Gestalt pracuję od 2004 roku, posiadam certyfikat EAGT i EAP. Ukończyłam Metanoia Institute w Londynie. Jestem również psychologiem (absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego), psychoonkologiem (ukończyłam podyplomowe studia na UJ) i trenerem (Holistyczna Szkoła Trenerów).

Od 2009 r mieszkam w Łodzi, gdzie prowadzę prywatną praktykę psychoterapeutyczną.

Zobacz więcej.


Tomasz Ryłek – tłumacz symultaniczny Zespołu Łódzkiej Szkoły Gestalt

Tomasz Ryłek: Terapeuta Gestalt pracujący z osobami dorosłymi oraz parami. Tłumacz symultaniczny języka angielskiego z ponad 18-letnim doświadczeniem. Ojciec dwojga dzieci. W Gestalcie fascynuje mnie proces poznawania siebie. Każdy kontakt jest okazją do eksplorowania emocji i potrzeb, co umożliwia podejmowania bardziej świadomych decyzji w zgodzie ze sobą.

Zobacz więcej.


Kolejne osoby prezentujemy w porządku alfabetycznym.

Danusia Brzezicka

Dyplom magistra psychologii obroniłam na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Uprawnienia do prowadzenia psychoterapii indywidualnej i grupowej zdobyłam w Szkole Trenerów Grupowych i Psychoterapeutów w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie, w 2009 roku. Szkołę uwieńczyłam zdobywając certyfikat EAGT.

Oprócz całościowego szkolenia w zakresie psychoterapii przebyłam wiele szkoleń tematycznych m.in. studia podyplomowe z neuropsychologii klinicznej, z zakresu pracy z osobami chorymi psychicznie, dziećmi wykorzystanymi seksualnie, treningu zastępowania agresji i mediacji rodzinnych.

Zobacz więcej.


Monika Gendek

Zachwyciłam się twórczym wymiarem filozofii i praktyki Gestalt. Później w działalności naukowej skupiłam się na zjawisku parentyfikacji, wypalenia zawodowego i obrazu ciała w zawodach pomagania. Współredagowałam czasopismo psychoterapii Gestalt “Fenomen”.

Od kilkunastu lat pracuję psychoterapeutycznie. Łączę estetykę terapii Gestalt z ekopsychologią i głęboką ekologią. Prowadzę warsztaty dla osób zainteresowanych integracją procesu psychoterapeutycznego z pracą w przyrodzie. Interesują mnie zjawiska psychologiczne późnego antropocenu i jakość kontaktu z “dziką jaźnią”.

Zobacz więcej.


Agata Haworeń

Nazywam się Agata Haworeń. Z wykształcenia jestem psycholożką, psychoterapeutką i pedagożką. Studia psychologiczne skończyłam w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Następnie kontynuowałam naukę w 4-letnim Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Posiadam certyfikat EAGT.

Praktykę psychoterapeutyczną rozpoczęłam 2014 roku. Obecnie, od 6 lat prowadzę własny gabinet.

Zobacz więcej.


Krzysztof Kościółek

Jestem superwizorem, certyfikowanym psychoterapeutą Gestalt, seksuologiem, trenerem grupowym, nauczycielem zawodu psychoterapeuty, założycielem Centrum Psychoterapii Przestworza.

Posiadam certyfikat European Association for Gestalt Therapy. Przygotowuję przyszłych psychoteraputów do zawodu w Łodzkiej Szkole Gestalt oraz Instytucie Gestalt w Krakowie.

Specjalizuję się w pracy z osobami LGBTQ+/GSRD, zarówno tymi, którzy właśnie odkryli swoją tożsamość (seksualną, płciową, relacyjną lub kinkową) i mają trudności w jej akceptacji.

Zobacz więcej.


Magdalena Nejman-Wieczorek 

W 2005 roku ukończyłam Szkołę Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie, z którym incydentalnie współpracuję do dziś. Posiadam certyfikat terapeuty IIPG oraz EAGT. Pracuję jako psychoterapeuta indywidualny i grupowy.

Zobacz więcej.


Dominika Plisiecka

Pracę w obszarze terapii zaczęłam zaraz po studiach. Szkoliłam się i bliska mi była Psychologia Zorientowana na Proces. W tym nurcie pracowałam przez 4 lata. Z Gestaltem, na stałe jestem związana od 2018r. Prowadzę indywidualne procesy terapeutyczne osób dorosłych. Jestem certyfikowaną psychoterapeutką, w trakcie certyfikacji EAGT.

Jestem absolwentką UŁ, magistrem psychologii o specjalizacji psychologia pracy i doradztwa zawodowego oraz psychologia kliniczna; posiadam dyplom Practitioner Coach – Noble Manhattan and IBD Business School; certyfikat Trenera i egzaminatora Sprzedaży – VCC Foundation. 

Zobacz więcej.


Joanna Sawicz

Jestem Certyfikowaną Psychoterapeutką Gestalt (European Association for Gestalt Therapy) oraz trenerem rozwoju osobistego. Ukończyłam 4-letnią Szkołę Trenerów i Psychoterapeutów w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie w 2015 r.  

Jestem również od stycznia 2022 r. Certyfikowaną Nauczycielką Mindfulness przez Polski Instytut Mindfulness w Warszawie. Prowadzę Kursy Redukcji Stresu oparte o Uważność MBSR.

Jeśli chodzi o studia wyższe to ukończyłam kierunek Pedagogiki Pracy Socjalnej na Uniwersytecie Zielonogórskim w 2003 r. Jestem też od 2009 r. Specjalistą Psychoterapii Uzależnień. 

W lipcu 2022 r. rozpoczęłam Szkołę Superwizorów we współpracy z Carmen Vazquez Bandin (Centrum de Terapia y Psychologia w Madrycie).

Od 2004 r. jestem związana z różnymi formami i instytucjami w profesjonalnej pomocy ludziom.


Kamil Torczewski

Pracą z drugim człowiekiem zajmuję się od 2001 roku – począwszy od dydaktyki, poprzez coaching, aż do psychoterapii. Moje poszukiwania własnej drogi terapeutycznej prowadziły mnie m.in przez naukę w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego, Instytucie Provocare, Instytucie Psychologii Procesu oraz w Instytucie Gestalt – gdzie finalnie ukończyłem całościowe szkolenie terapeutyczne. Ten wieloletni proces zwieńczyło uzyskanie certyfikatów EAGT oraz EAP (European Association for Gestalt Therapy oraz European Association for Psychotherapy).

Wśród moich nauczycieli, którzy mieli największy wpływ na mój styl pracy chciałbym wymienić osoby takie jak Svein Johansen oraz Marten Bos (Gestalt), Noni Höfner (styl prowokatywny), Frans Meulmeester (GPO), Josef Frucek & Linda Kapetanea (Fighting Monkey), Michał Duda (Psychologia Procesu).

Zobacz więcej.


Tomasz Waleczko

Jestem z wykształcenia psychologiem (Uniwersytet Opolski), skończyłem także studia podyplomowe z zakresu Poradnictwa psychologicznego i Interwencji kryzysowej WSKZ, Terapii małżeńskiej i par WSKZ, Podyplomowe Studium socjoterapii i treningu interpersonalnego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym i Ewaluację programów społecznych na Uniwersytecie Warszawskim.  

W Łódzkiej Szkole Gestalt jestem odpowiedzialny za zajęcia dokształcające dla studentów niebędących psychologami. 

Zobacz więcej.


Anetta Wróblewska

Prowadzę konsultacje, diagnozy psychologiczne oraz różnorodne działania rozwojowe od 2005 roku. Ukończyłam SWPS w Warszawie, studia podyplomowe w Akademii L. Koźmińskiego oraz szkołę trenerów rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Jestem psycholożką, psychoterapeutką Gestalt po całościowym, czteroletnim szkoleniu psychoterapeutycznym, posiadam certyfikat EAGT.

Zobacz więcej.


Zespół Łódzkiej Szkoły Gestalt – ZARZĄD I ADMINISTRACJA

Ewelina Paszkiewicz – Pietruczuk

Jestem z wykształcenia psychologiem i choć swoje pierwsze kroki stawiałam w Zakładzie Karnym, wspierając więźniów w ich codziennych trudnościach, to życie napisało mi inny zawodowy scenariusz.

W Łódzkiej Szkole Gestalt odpowiadam za koordynowanie pracy trenerów i administracji oraz zbieranie wiedzy proceduralnej związanej z prawidłowym funkcjonowaniem Szkoły.

Zobacz więcej.


Karolina Ślifirska 

Od 2003 roku pracuję w obszarze rozwoju i edukacji osób dorosłych współprowadząc firmę KM Studio.  Jestem z wykształcenia psycholożką ( Uniwersytet SWPS w Warszawie) skończyłam także socjologię i filozofię na Uniwersytecie Łódzkim. Dwa lata studiowałam w Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie. Przez większość życia zawodowego pracowałam jako trenerka umiejętności interpersonalnych oraz coach ( Coach ICC od 2011 roku) Od 2018 roku zajmuję się pracą indywidualną z Klientami w ramach  pomocy psychologicznej.  Przyjmuję Klientów we własnym gabinecie ( dorośli i młodzież) oraz w Centrum Pomocy Psychiatrycznej i Psychologicznej przy Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ( młodzież w wieku 14 – 19 lat i rodziny). Moją pracę poddaję regularnej superwizji.

Zobacz więcej.


Marcin Ślifirski

Ponad 20 lat zajmuję się rozwojem i edukacją ludzi dorosłych – pracując z Klientami w obszarze szkoleń i coachingu. Na co dzień zarządzam zespołem w KM Studio – szkolenia oraz jestem aktywnym Trenerem i Coachem, pracując głównie w obszarach związanych z zarządzaniem.

Mam zaszczyt otwierać i prowadzić szkołę Gestalt w Łodzi.

Zobacz więcej.