Dojazd do Łódzkiej Szkoły Gestalt - Aby jak najbardziej ułatwić Państwu dotarcie do Łódzkiej Szkoły, przedstawiamy nasze propozycje dojazdu.

Dojazd do Łódzkiej Szkoły Gestalt: zdajemy sobie sprawę, że wielu Studentów będzie musiało przebyć długą drogę, żeby do nas dotrzeć. Dlatego, aby jak najbardziej ułatwić Państwu dotarcie do Szkoły, poniżej przedstawiamy nasze propozycje dojazdu.

Od północy

Od północy prowadzą do nas 3 drogi – droga krajowa 72 (przez Aleksandrów Łódzki, ulicę Limanowskiego do ulicy Zachodniej), droga krajowa 91 (przez Zgierz, ulicę Zgierską do ulicy Zachodniej) oraz droga krajowa 14 (przez Stryków, ulicę Uniwersytecką, ulicę Jaracza do Zachodniej).

Od zachodu

Od zachodu najłatwiej dojechać do Szkoły drogą wojewódzką nr 710 (przez Konstantynów Łódzki, mijając Ogród Botaniczny skręcić w ulicę Krzemieniecką, aleję Mickiewicza, ulicę Żeromskiego do ulicy Zamenhofa).

Od południa

Od południa najlepiej wybrać się trasą Łódź Górna, to jest drogą krajową 91 (przez Starową Górę, korzystając z objazdu ścisłego centrum, do alei Mickiewicza, ulicą Żeromskiego do ulicy Zamenhofa).

Od wschodu

Od wschodu zaś drogą krajową 72 (przez Brzeziny, ulicę Brzezińską, ulicę Uniwersytecką, ulicę Jaracza do Zachodniej).

Przypominamy również, że część ulicy Piotrkowskiej, na której znajdują się mury Szkoły, jako deptak jest wyłączona z ruchu, a złamanie zakazu może skutkować mandatem. Ze względu na wciąż postępujące modernizacje i remonty drogowe Łodzi zalecamy ostrożność oraz uważne czytanie znaków drogowych dotyczących objazdów

Dojazd do Łódzkiej Szkoły Gestalt pociągiem

Uczestników dojeżdżających pociągami zachęcamy do korzystania ze stacji Łódź Fabryczna – nie tylko ze względu na typowy łódzki eklektyzm nowego dworca, który dla niejednego przyjeżdżającego ceniącego architekturę sam w sobie może być miłą atrakcją – przede wszystkim dlatego, że znajduje się on w odległości zaledwie niecałych dwóch kilometrów od murów Szkoły. 

Dojazd do Łódzkiej Szkoły Gestalt komunikacją miejską

W drodze z dworca można skorzystać z transportu miejskiego – korzystając m.in. z linii autobusowej numer 57, wsiadając na przystanku Dw. Łódź Fabryczna (2167) i wysiadając na przystanku Sienkiewicza – Roosevelta (4 stacje) – docierając w mniej niż 20 minut, lub wybrać się spacerem, po drodze zwiedzając część słynnej ulicy Piotrkowskiej, co z kolei nie powinno zająć Państwu więcej niż pół godziny