Łódzka Szkoła Psychoterapii Gestalt

Łódzka Szkoła Gestalt logo
LGBTQ+ Friendly Łódzka Szkoła Gestalt

Trening Terapeutyczny Gestalt

Trening terapeutyczny Gestalt jest głębokim i intensywnym doświadczeniem grupowym. Podczas jego trwania, uczestnicy będą mieli możliwość odkrywania swojego potencjału, ale też ograniczeń.

Trening terapeutyczny to proces, w którym terapeuta wykorzystuje swoją wiedzę i umiejętności, aby wspierać i pomagać klientom w rozwiązywaniu ich problemów emocjonalnych, psychologicznych i społecznych. Terapeuci stosują różne techniki i metody, dostosowując je do indywidualnych potrzeb klienta.

Trening terapeutyczny gestalt – cele

Podczas treningu terapeutycznego terapeuta rozwija swoje umiejętności komunikacyjne, empatię i zdolność do uważnego słuchania. Uczy się również rozpoznawania i interpretowania sygnałów niewerbalnych, co pomaga mu lepiej zrozumieć emocje i potrzeby klienta.

Trening terapeutyczny może obejmować również zdobycie wiedzy na temat różnych teorii i podejść terapeutycznych, takich jak terapia poznawczo-behawioralna, psychodynamika czy terapia rodzinna. Terapeuci uczą się, jak dostosować swoje podejście do indywidualnych przypadków i jak prowadzić skuteczną sesję terapeutyczną.

Ważnym elementem treningu terapeutycznego jest również praca nad własnym rozwojem osobistym terapeuty. Terapeuci muszą być świadomi swoich własnych przekonań, emocji i reakcji, aby móc utrzymać odpowiednią postawę i zachować profesjonalizm w kontakcie z klientem.

Trening terapeutyczny to proces ciągłego doskonalenia umiejętności, który wymaga czasu, zaangażowania i samorefleksji. Terapeuci uczą się na błędach i sukcesach, rozwijają swoją wiedzę i umiejętności, aby zapewnić jak najlepszą opiekę i wsparcie swoim klientom.

W rezultacie trening terapeutyczny przyczynia się do tworzenia bezpiecznej i wspierającej przestrzeni terapeutycznej, w której klienci mogą wyrażać swoje emocje, zrozumieć swoje problemy i znaleźć drogę do zdrowia i dobrostanu.

Trening Terapeutyczny Gestalt

Termin:02.10.2024r. - 06.10.2024r.

Prowadzący:Kamila Biały

Trening terapeutyczny w nurcie Gestalt edycja 2 – kilka słów od Kamili Biały: Podczas treningu pracuję z id (funkcją to) życia grupowego, nie abstrahuję też od form pracy relacyjnej. Każda osoba w grupie ma...