Informacje o EAGT

Obraz zawierający tekst

Opis wygenerowany automatycznie

EAGT czyli Europejskie Stowarzyszenie Psychoterapii Gestalt powstało w 1985 roku i ma na celu zrzeszanie zarówno terapeutów indywidualnych jak również instytuty szkoleniowe i stowarzyszenia, zmierzając do promowania psychoterapii Gestalt w Europie, wymiany wiedzy, podnoszenia standardów zawodowych dla Terapii Gestalt oraz zachęcania do przeprowadzania badań naukowych.

EAGT działa przy pomocy 3 organów:

• Komitetu Wykonawczego
  • Zarządu Głównego
  • Zgromadzenia Członków

Dokumentami regulującymi EAGT są:

Informacje dodatkowe dotyczące uzyskania certyfikatu:

Podstawą do uzyskania Certyfikatu jest obecność na zajęciach, jak również spełnienie wszystkich wymagań stawianych przez Stowarzyszenie EAGT. Ponadto należy wypełnić formularz dostępny na stronie Stowarzyszenia oraz przedstawić pełną dokumentację potwierdzającą uczestnictwo w terapii, dodatkowych treningach, warsztatach, stażach etc. Certyfikat jest ważny przez 5 lat. Aby go odnowić należy być członkiem EAGT, jak również udokumentować uczestnictwo w superwizjach oraz konferencjach naukowych czy warsztatach w wymiarze minimum 50 godzin. Więcej informacji dotyczących wymagań znajdziesz w zakładce: Certyfikat – wymagania dotyczące certyfikacji na naszej stronie. Poniżej przedstawiamy wymagania w skrócie:

1. 600 godzin teorii i metodologii – za godzinę uważa się 60 minut
  2. 400 godzin stażu klinicznego – za godzinę uważa się 45 – 50 minut
  3. 150 godzin superwizji – za godzinę uważa się 60 minut
  4. 150 godzin terapii grupowej – za godzinę uważa się 60 minut
  5. 100 godzin terapii indywidualnej – za godzinę uważa się 45 – 50 minut
  6. 50 godzin free choice – za godzinę uważa się 60 minut
  7. Dodatkowym wymaganiem Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Gestalt dla osób nie będących psychologami lub pedagogami jest uzupełnienia wiedzy z zakresu 3 przedmiotów. Szkoła oferuje pomoc w uzupełnieniu wiedzy na kursie psychologii z niżej wymienionych przedmiotów na II Etapie Szkolenia.
    • Psychologii rozwojowej (2 semestry)
    • Teorii osobowości (1 semestr)
    • Psychopatologii (1 semestr)

Osobą do kontaktu w EAGT jest:

Wilma Trip (kierownik biura)

Skulebakken 22

3760 Neslandsvatn

Norwegia

E-mail 2: [email protected]

Formularze rejestracyjne EAGT możesz znaleźć tutaj.