• Temat:Współczesne podejście Gestalt w pracy z kryzysem i traumą
  • Organizator:Łódzka Szkoła Gestalt
  • Termin:8 marca 2024 12:00 - 8 marca 2024 19:00
  • Dni warsztatu:Piątek, sobota, niedziela
  • Ilość godzin:140 (7x20 godzin szkoleniowych)
  • Miejsce:Siedziba Łódzkiej Szkoły Gestalt, ul. Piotrkowska 125, Łódź
  • Cena:6300 zł
  • Płatność:7 x 900 - Pierwsza rata płatna w terminie 7 dni od wysłania formularza. Kolejne 6 rat płatne do 14 dni przed każdym spotkaniem od marca do grudnia 2024 roku. (Płatność na numer konta bankowego lub przez konto PayPayl - Szczegóły w treści wydarzenia)
  • Język:Rosyjski
  • Tłumaczenie:Tłumaczenie symultaniczne na język polski
  • Free choice:Tak
  • Dla kogo:Dla terapeutów gestalt/psychologów/wolontariuszy
  • Grupa:min 8/max 18

Gestalt w pracy z kryzysem i traumą – opis cyklu:

Niestety stało się tak, że najbardziej masowe i wielopoziomowe traumatyczne wydarzenia w regionie europejskim miały miejsce na Ukrainie. Od 2014 roku ukraińscy terapeuci zmagali się z najtrudniejszymi wydarzeniami w swoim kraju, co spowodowało, że szkolili się w zakresie traumy i kryzysu uczestnicząc w zaawansowanych kursach na całym świecie. ukraińscy psychologowie od pierwszych dni rosyjskiej inwazji na Ukrainę byli tymi, którzy wspierali żołnierzy i „zwykłych” ludzi, wykonali ogromną pracę w najbardziej nieprzewidywalnych i kluczowych momentach. Od 24 lutego 2022 r. ukraińscy terapeuci codziennie pracują z głęboko straumatyzowanymi ludźmi, stając się najbardziej doświadczonymi specjalistami w tej dziedzinie.

Program pracy z traumą, który proponujemy jest zaproszeniem do nauki od praktyków z pierwszej linii frontu, tych, którzy wiele się nauczyli dzięki swoim zawodowym i osobistym doświadczeniom związanym z traumą i kryzysem. Jest to pierwszy program tego zespołu dla osób mieszkających poza Ukrainą.

Gestalt w pracy z kryzysem i traumą – Program szkolenia:

„Współczesne podejście Gestalt w pracy z kryzysem i traumą” – lider programu – Tara Konrad

Cykl seminariów skierowany do psychologów, psychoterapeutów, wolontariuszy, pracowników opieki społecznej, którzy świadczą usługi osobom doświadczającym obecnie lub w przeszłości traumatycznych wydarzeń. Uczestnicy programu otrzymają: wiedzę teoretyczną, jak pracować z traumą i kryzysem w podejściu gestalt; praktyczne umiejętności pracy z osobami przechodzącymi przez traumę i kryzys; zwiększoną świadomość na temat kwestii tożsamościowych w obliczu traumy i kryzysu; zestaw narzędzi do pracy z syndromem wypalenia zawodowego i zapobiegania mu. Program składa się z siedmiu 3-dniowych seminariów skupiających się na różnych aspektach pracy z traumą i kryzysem. Format pracy jest zarówno szkoleniowy, jak i osobisty (nie planuje się nagrywania filmów). Praktyczne przypadki pracy z traumatycznymi doświadczeniami i sytuacjami kryzysowymi będą rozpatrywane pod nadzorem doświadczonych trenerów.

Zespół trenerów składa się z najbardziej doświadczonych trenerów z Ukrainy: Tara Konrad, Ludmila Batalina, Larisa Didkovska oraz trenerka z Białorusi/Polski Lena Grigorieva.

✔ Seminarium 1: Współczesne podejście gestalt do pracy z kryzysem i traumą. Kluczowa terminologia traumy, diagnostyka i symptomy. Fenomenologia i neurobiologia procesu.

Data: 8-10 marca 2024 r.

✔ Seminarium 2: Kryzys: praca z kryzysem, interwencje kryzysowe, wyzwania i narzędzia.

Trener: Ludmiła Batalina

Terminy: 19-21 kwietnia 2024

✔ Seminarium 3: Straty i żałoba. Mity w pracy z procesem żałoby. Koncepcja żałoby poprzez paradygmat filozofii gestalt.

Prowadzący: Tara Konrad

Terminy: 7-9 czerwca 2024 r.

✔ Seminarium 4: Trauma tożsamości: kulturowa, zawodowa, interpersonalna. Wzmacnianie godności jako narzędzie powrotu do zdrowia.

Trenerzy: Larysa Didkovska i Lena Grigorieva

Terminy: 5-7 lipca 2024 r.

✔ Seminarium 5: Praca z dziećmi i nastolatkami w traumie (szok i trauma rozwojowa).

Trener: Ludmiła Batalina

Terminy: 27-29 września 2024

✔ Seminarium 6: Procesy zachodzące w ciele i zestaw narzędzi do pracy. Ciało terapeuty i ciało klienta. Aspekty pracy z utraconą całością ciała.

Terminy: 23-25 października 2024

Seminarium 7: Syndrom wypalenia. Trauma moralna. Trauma wikariusza.

Prowadzący: Tara Konrad

Daty: 29 listopada – 1 grudnia 2024 r.

Grupa zamknięta, nie ma możliwości dołączenia do grupy po 2. seminarium.

Informacje o trenerach:

Tara Konrad (Dnipro/Gdańsk)

Terapeutka Gestalt od 1999 roku, superwizorka od 2013 roku. Trenerka Kijowskiego Uniwersytetu Gestalt.

Ludmila Batalina (Kijów) MeD i doktor psychologii klinicznej. Psycholog kliniczna, psychoterapeuta.

Larysa Didkovska (Lwów)

Doktor psychologii, terapeutka gestalt, prezeska Ukraińskiego Stowarzyszenia Terapii Gestalt.

Lena Grigorieva (Łódź)

Psycholog, terapeutka gestalt. Trenerka, kierowniczka międzynarodowych programów szkoleniowych Łódzkiej Szkoły Gestalt.

Płatność:

• Płatność przez PayPal tutaj: https://paypal.me/lodzkaszkolagestalt?country.x=PL&locale.x=pl_PL
  • Lub na rachunek bieżący: 63 2490 0005 0000 4500 7551 4132 AliorBank, Swift ALBPPLPW, IBAN 63 2490 0005 0000 4500 7551 4132 (KM Studio, Marcin Ślifirski).

Termin rejestracji upłynął 8 marca 2024 00:00