Webinary Gestalt, to wydarzenie które można wziąć pod uwagę, podczas szukania zajęć rozwojowych Gestalt w ramach formy „free choice”. - ŁSG

Webinary z przeszłości:

Webinarium konsultacyjne dla obywali innych krajów niż Polska

Temat webinaru: „Praktyka psychologiczna w Polsce: kwestie legalizacji i nie tylko”.

Termin: 7.09.2023 g. 17:00-20:00

Język webinarium: rosyjski

Opis: Webinarium konsultacyjne na temat „Praktyka psychologiczna w Polsce: kwestie legalizacji i nie tylko”. Konsultacje poprowadzą doświadczeni prawnicy polskiej firmy Phoenix Consulting, wspierani przez Łódzką Szkołę Gestalt, specjalizującą się w legalizacji pobytu obywateli w Polsce. Zasadność spotkania wynika z częstych próśb klientów Łódzkiej Szkoły Gestalt, którzy przeprowadzili się do Polski z innych krajów i nie mają bonusów dostępnych dla obywateli Ukrainy w procesie legalizacji. Prowadzący przedstawią podstawowe zasady i wymagania dotyczące kwestii legalizacji, a następnie uczestnicy będą mogli zadawać pytania i otrzymywać porady z praktycznymi zaleceniami.

Pełny opis webinaru, termin, zgłoszenia oraz pozostałe informacje organizacyjne dostępne są TUTAJ.

Bezpłatny webinar z Johnem Gillespie

Temat webinaru: Seks, seks i więcej seksu. Budowanie fundamentów do pracy terapeutycznej z seksem.

Prowadzący: John Gillespie

Termin: 05.09.2023, Wtorek: 17:00 – 19:00

Opis: Rozmowa o seksie może wydobyć na powierzchnię aspekty wstydu, izolacji, traumy, dynamiki przywilejów/opresji, a duchowa tożsamość może zostać wyodrębniona z codziennej osobowości i zakodowana w naszej seksualnej jaźni. Webinar może posłużyć jako wprowadzenie do warsztatu październikowego. Pozwoli zapoznać się z pracą Johna Gillespie oraz umożliwi uczestnikom pracę w większym komforcie z doświadczeniami klientów w zakresie seksu i/lub pozwoli osiągnąć większy stopień osobistego komfortu wokół seksu.

Bezpłatny webinar z Peterem Philippsonem!

Temat webinaru: The Active Principle in Gestalt Therapy – Zasada Aktywności w terapii Gestalt

Prowadzący: Peter Philippson

Termin: 11.07.2023, Wtorek: 17:00 – 19:00

Opis: W teorii „self” terapii Gestalt, „ja” i „inny” przyjmują swoją formę w akcie kontaktowania się, a nie w preegzystującym „ja”, które następnie nawiązuje kontakt. Podczas gdy teorie wcześniej istniejącego „ja” muszą pokazywać, w jaki sposób takie „ja” może się zmienić, w teorii Gestalt zmiana jest zawsze dostępna, a pytanie dotyczy tego, w jaki sposób utrzymujemy poczucie osobistej ciągłości – i kiedy ta ciągłość staje się problematyczna, pozostawiając nas działających w znajomy i bolesny sposób. Podczas tego warsztatu zostanie przedstawiona teoria i praktyka pracy z klientami w oparciu o to rozumienie. Będzie czas na osobistą pracę, dyskusję i ćwiczenie umiejętności.

Bezpłatny webinar z Rafaelem Cortiną

Temat webinaru: Podejście gestalt do uzdrawiania traumy i wspierania powrotu do zdrowia

Prowadzący: Rafael Cortina

Organizator: Łódzka Szkoła Gestalt

Termin: 09.05.2023.

Opis: Webinar może posłużyć jako wprowadzenie do warsztatu czerwcowego. Pozwoli zapoznać się z pracą prowadzącego, którym jest – Rafael Cortina. Celem webinaru jest przedstawienie związku pomiędzy uzależnieniem a traumą, roli układu nerwowego oraz zastosowanie tej wiedzy w ramach podejścia gestaltowego/relacyjnego w celu wsparcia procesu zdrowienia.

Webinary nadchodzące: