• Temat:The Active Principle in Gestalt Therapy - Zasada Aktywności w terapii Gestalt
  • Prowadzący:Peter Philippson
  • Organizator:Łódzka Szkoła Gestalt
  • Termin:11 lipca 2023 17:00 - 11 lipca 2023 19:00
  • Dni warsztatu:Wtorek
  • Ilość godzin:2
  • Miejsce:online
  • Język:Angielski
  • Tłumaczenie:Polskie
  • Dla kogo:Dla psychoterapeutów i psychoterapeutów w szkoleniu

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar z Peterem Philippsonem!

Bezpłatny webinar z Peterem Philippsonem – opis:

W teorii “self” terapii Gestalt, “ja” i “inny” przyjmują swoją formę w akcie kontaktowania się, a nie w preegzystującym “ja”, które następnie nawiązuje kontakt. Podczas gdy teorie wcześniej istniejącego “ja” muszą pokazywać, w jaki sposób takie “ja” może się zmienić, w teorii Gestalt zmiana jest zawsze dostępna, a pytanie dotyczy tego, w jaki sposób utrzymujemy poczucie osobistej ciągłości – i kiedy ta ciągłość staje się problematyczna, pozostawiając nas działających w znajomy i bolesny sposób. Podczas tego warsztatu zostanie przedstawiona teoria i praktyka pracy z klientami w oparciu o to rozumienie. Będzie czas na osobistą pracę, dyskusję i ćwiczenie umiejętności.

Kilka słów o Peterze Philippsonie:

Peter Philippson, M.Sc. (Gestalt Psychotherapy) jest certyfikowanym UKCP psychoterapeutą i trenerem Gestalt, członkiem-nauczycielem i superwizorem Gestalt Psychotherapy & Training Institute UK, członkiem-założycielem Manchester Gestalt Centre, członkiem New York Institute for Gestalt Therapy, starszym trenerem GITA (Słowenia), członkiem wydziału IpsiG (Turyn), członkiem rady doradczej Center for Somatic Studies, członkiem-założycielem IG-FEST i gościnnym trenerem wielu programów szkoleniowych na całym świecie. Pracuje jako psychoterapeuta od 36 lat.

Jest byłym prezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Terapii Gestalt. Peter Philipson to teoretyk gestaltu o unikalnym podejściu, jedna z najbardziej znanych postaci w świecie terapii gestalt, założyciel i dyrektor Manchester Gestalt Centre (Wielka Brytania), były prezydent Association for the Advancement of Gestalt Therapy (AAGT), członek New York Gestalt Institute, autor kilku książek, w tym znanej „Self in Relations”, która niedawno została przetłumaczona na język rosyjski („Self w relacjach”), oraz autor wielu artykułów i rozdziałów w zbiorowych monografiach. Praca terapeutyczna Petera Philipsona stanowi wzór doskonałości w terapii gestalt z podejściem procesualnym; jednocześnie jego praca nad procesem „self” zawsze idzie w parze z pracą nad relacjami. Peter jest również jednym z najbardziej poszukiwanych superwizorów w Wielkiej Brytanii; w swojej pracy superwizyjnej szczególną uwagę poświęca równoległym procesom zachodzącym zarówno między terapeutą a klientem, jak i w przestrzeni relacji terapeuta-superwizor. Jest żywym, wrażliwym, aktywnym uczestnikiem dynamicznego procesu grupowego, precyzyjnym i zrozumiałym w teorii, a także strukturalnym w przekazywaniu materiału teoretycznego. Jest wrażliwy na procesy społeczne zachodzące w polu terapeutycznym i reaguje na potrzebę wsparcia.

Termin rejestracji upłynął 11 lipca 2023 00:00