Rafael Cortina – kilka słów:

Rafael Cortina | Łódzka Szkoła Gestalt

Rafael Cortina jest licencjonowanym terapeutą małżeńskim i rodzinnym w stanie Kalifornia, magistrem terapii uzależnień, certyfikowanym specjalistą traumy klinicznej oraz certyfikowanym psychoterapeutą Gestalt.

Doświadczenie

Jako terapeuta dwujęzyczny (angielsko-hiszpański) pracował w Meksyku i Stanach Zjednoczonych. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w pracy z osobami, parami, rodzinami i grupami. Jest magistrem psychologii w zakresie doradztwa oraz magistrem administracji biznesowej z naciskiem na marketing. Studia ukończył w National University w San Diego. Obecnie jest członkiem wydziału adiunkta na National University oraz redaktorem/członkiem zarządu International Association of Advancement in Gestalt Therapy. Posiada ogromne doświadczenie w pracy z osobami z zaburzeniami nastroju i zaburzeniami  lękowymi, uzależnieniami, żałobą i stratą, podwójną diagnozą, pracą z traumą, LGBTQ+, doradztwem w zakresie HIV/AIDS, pracą ze snem, terapią par i psychoterapią zorientowaną na Gestalt.

Rafael Cortina – wykształcenie

Jest byłym dyrektorem klinicznym w ACI Specialty Benefits, członkiem wydziału na University of Phoenix, San Diego Campus, członkiem wydziału wiodącego w Humanistycznym Instytucie Psychoterapii Gestalt w Tijuanie w Meksyku. Pracował w Sharp Mesa Vista Outpatient Dual Diagnosis Program, LGBT Center, San Diego Hospice oraz Worker w Bayview Behavioral Health Campus. Prowadził również warsztaty, szkolenia, wykłady, międzynarodowe konferencje i superwizje, wirtualnie i osobiście w Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie, Afryce, Azji i Europie.