Rafael Cortina - terapeuta małżeński i rodzinny, magister terapii uzależnień, specjalista traumy, certyfikowany psychoterapeuta Gestalt.

Rafael Cortina – trener współpracujący z Łódzką Szkołą Gestalt:

Rafael Cortina | Łódzka Szkoła Gestalt

Rafael Cortina jest licencjonowanym terapeutą małżeńskim i rodzinnym w stanie Kalifornia. Z wykształcenia jest magistrem terapii uzależnień, certyfikowanym specjalistą traumy klinicznej oraz certyfikowanym psychoterapeutą Gestalt.

Jako terapeuta dwujęzyczny (angielsko-hiszpański) pracował w Meksyku i Stanach Zjednoczonych. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w pracy z osobami, parami, rodzinami i grupami.

Rafael Cortina – Doświadczenie:

Jest magistrem psychologii w zakresie doradztwa oraz magistrem administracji biznesowej z naciskiem na marketing. Studia ukończył w National University w San Diego. Obecnie jest członkiem wydziału adiunkta na National University oraz redaktorem/członkiem zarządu International Association of Advancement in Gestalt Therapy. Posiada ogromne doświadczenie w pracy z

• osobami z zaburzeniami nastroju i zaburzeniami lękowymi,
  • uzależnieniami, żałobą i stratą,
  • podwójną diagnozą,
  • pracą z traumą,
  • LGBTQ+,
  • doradztwem w zakresie HIV/AIDS,
  • pracą ze snem,
  • terapią par i
  • psychoterapią zorientowaną na Gestalt.

Rafael Cortina jest byłym dyrektorem klinicznym w ACI Specialty Benefits, członkiem wydziału na University of Phoenix, San Diego Campus, członkiem wydziału wiodącego w Humanistycznym Instytucie Psychoterapii Gestalt w Tijuanie w Meksyku. Pracował w Sharp Mesa Vista Outpatient Dual Diagnosis Program, LGBT Center, San Diego Hospice oraz Worker w Bayview Behavioral Health Campus. Prowadził również warsztaty, szkolenia, wykłady, międzynarodowe konferencje i superwizje, wirtualnie i osobiście m.in. w:

• Meksyku,
  • Stanach Zjednoczonych,