• Temat: Pomoc psychologiczna osobom LGBTQ+
  • Cena: 1000 zł
  • Język: Polski
  • Free choice: Tak
  • Dla kogo: Dla psychoterapeutów i psychoterapeutów w szkoleniu, psychologów, psychiatrów, osób zawodowo pracujących z klientami/pacjentami LGBTQ+
  • Grupa: min 8/max 20

Pomoc psychologiczna osobom LGBTQ+ – warsztat gestalt z Krzysztofem Kościółkiem i Michałem Kupisem!

Opis warsztatu:

Rodzimy się i żyjemy w świecie, który każe nam przyswoić, że heteronorma jest naturalną i jedyną prawidłową opcją na życie. Wszelkie przejawy różnorodności genderowej, seksualnej czy relacyjnej są identyfikowane jako coś dziwnego, nienaturalnego i coś, czego należy się wstydzić.

Osoby heteroseksualne doświadczają swojej tożsamości seksualnej jako czegoś oczywistego i naturalnego. Nikogo nie dziwią zabawy dzieci w przedszkolu w tworzenie par. Tymczasem osoby LGBTQ+ odkrywają swoją tożsamość seksualną czy płciową poprzez wyodrębnienie – “jestem inna_y”. Osoby nieheteronormatywne żyją w innym kontekście niż osoby hetero i cis-płciowe i właśnie tego kontekstu powinna być świadoma osoba, która udziela pomocy psychologicznej czy psychoterapeutycznej.

Jeżeli te światy różnią się w czymś tak bardzo fundamentalnym, to czy praca z osobą LGBTQ+ jak „z każdym innym człowiekiem”; naprawdę wystarczy?

Zapraszamy do zdobycia wiedzy oraz poznania świata osób nieheteronormatywnych.

Pomoc psychologiczna osobom LGBTQ+ | zakres tematyczny warsztatu:

• Podstawowe pojęcia z zakresu tematyki LGBTQ;
  • Rozwój psychoseksualny ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju orientacji nieheteronormatywnej i tożsamości płciowej
  • Funkcjonowanie osób należących do grup mniejszościowych
  • Znajomość pojęcia stresu mniejszościowego oraz jego wpływ na życie i funkcjonowanie osób
  • Różnorodność tożsamości płciowych, i relacji seksualno-romantycznych
  • Tożsamość seksualna i płciowa w wymiarze społeczno-kulturowym
  • Coming Out i jego znaczenia dla zdrowia psychicznego
  • Niezgodność płciowa u dzieci i młodzieży z perspektywy DSM IV / ICD10; DSM V / ICD 11
  • Wpływ stereotypów i uprzedzeń na sytuację osób LGBTQ+
  • Etapy procesu uzgadniania płci
  • Proces korekty płci w aspekcie społecznym, medycznym i prawnym
  • Kompetencje terapeutyczne do pracy z osobami LGBTQ+
  • Specyfika psychoterapii i innych form pomocy psychologicznej w pracy z osobami LGBTQ+
  • Oddziaływania konwersyjne i ich wpływ na zdrowie psychiczne
  • Problemy przeżywane przez osoby LGBTQ+ w kontekście inter- i intrapsychicznym;
  • Pomoc i wsparcie psychologiczne i seksuologiczne;

Więcej informacji dotyczących warsztatu oraz formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie wydarzenia.