Warsztat Gestalt: Praca z ciałem. Poznaj tajniki pracy z ciałem w ujęciu Gestalt podczas warsztatu prowadzonego przez Anikę Wycislik-Wilson.

Temat:
Praca z ciałem w ujęciu Gestalt
Prowadzący:
Termin:
20 lipca 2024 09:00 - 21 lipca 2024 15:00
Miejsce:
Siedziba Łódzkiej Szkoły Gestalt, ul. Piotrkowska 125, Łódź
Język:
Dni warsztatu:
Sobota, niedziela: 9:00-15:00
Cena:
Dla kogo:
Dla psychoterapeutów i psychoterapeutów w szkoleniu
Ilość godzin:
15 godzin szkoleniowych
Grupa:
6-16 osób
Free choice:
Opis wydarzenia:

Warsztat Gestalt: Praca z ciałem w ujęciu Gestalt – Anika Wycislik-Wilson

“When you call me close to tell me your body is not beautiful I want to summon the eyes and hidden mouths of stone and light and water to testify against you.”

— Leonard Cohen

Warsztat jest zaproszeniem dla osób, które czują głęboką potrzebę odnalezienia, powrotu do “domu”. Miejsca w swoim ciele, „Ziemi” swojego ciała, w których uda się zasiać i ugruntować gotowy na to fragment jestestwa. Jest też dla tych, którzy już uprawiają swój kawałek Ziemi, a chcieliby pogłębić lub poszerzyć możliwości swojego ucieleśnienia.

To nie jest warsztat o zdrowym stylu życia. Nie jest to również warsztat o tworzeniu lepszej wersji siebie. W tej podróży zapraszam Cię do bezwzględnie szczerej możliwości odnalezienia swojej historii i zmagań związanych z napiętnowaniem ciała/Ziemi zarówno w świecie zewnętrznym, jak i wewnętrznym, eksplorując ją z delikatnością jedwabiu.

Moja nauczycielka powiedziała mi kiedyś, że wszystko, co robimy z nienawiścią do siebie i swojego ciała, będzie wracać do punktu wyjścia i nieść dodatkowe obciążenia… Wszystkie ćwiczenia, zdrowe odżywianie, kursy i treningi mające na celu „poprawę” są często głosami cichej nienawiści do samej/samego siebie.

Zapraszam do autentycznej, delikatnej i nieco niesfornej podróży przez to, co jest miłością, a co nienawiścią. Postaram się nauczyć Cię je rozróżniać. Przekształcimy dyscyplinę w ODDANIE. To bardzo ważna różnica. Pomogą nam w tym subtelne formy ekspresji, do których Was zaproszę. Popracujemy w grupie, w parach, czasami w trójkach, a niekiedy w ciszy. Jest to również zaproszenie w kierunku żywotności wyczuwalnej na największej przestrzeni ciała. Przez te dwa dni będziemy pomagać sobie nawzajem jako grupa, społeczność.

Kilka słów od Aniki:

Zapraszam osoby, które są w trakcie terapii (ponieważ spędzimy tylko dwanaście godzin razem i nie wiem, co się otworzy, a co będzie wymagało dalszego wsparcia) lub osoby, które mają już rozbudowaną swoją mapę wsparcia i samoświadomość, gdzie ją zasilić. Chciałabym, abyście decydując się na udział w tych warsztatach mieli przestrzeń do kontynuowania tego otwarcia i ciekawości, jeśli będzie taka potrzeba. Oczywiście zadbam o bezpieczeństwo, granice i domknięcie najlepiej jak potrafię. Włączę cię w ten proces.

Zachęcam do zaopatrzenia się w wygodny, swobodny strój. Proszę również o przyniesienie  notesów lub kartek papieru, jeśli ekspresja będzie miała formę pisania lub rysowania.

Kilka słów o Anice Wycislik-Wilson:

Jestem praktykującą psychoterapeutką Gestalt, superwizorką kliniczną oraz terapeutką EMDR. Władam dwoma językami: polskim i angielskim i w obu praktykuję. Zajmuję się zarówno nauką, jak i sztuką i czuję, że obie te dziedziny mnie głęboko odżywiają. Ukończyłam różne szkolenia i doświadczam życia jako ciągłego procesu. Pogłębiam swoją obecność w różnych sferach istnienia, co pozwala mi zajmować się dość szerokim spektrum problemów, które wnoszą moi klienci, takich jak: silny niepokój i depresja, problemy w związkach, stres i wypalenie, żałoba, kwestie LGBT, zagadnienia związane z przemysłami kreatywnymi – muzycy, tańce, aktorzy, performerzy, zagadnienia związane z zawodami opiekuńczymi: nauczyciele, pracownicy socjalni, pielęgniarki, lekarze, psychosomatyczne przejawy problemów emocjonalnych, uraz, wykorzystywanie seksualne, wstyd, pewność ciała, tożsamość (rasa, kultura, religia, płeć itp.), niepłodność, proces ivf.

Termin rejestracji upłynął 20 lipca 2024 00:00