Warsztat Gestalt: Praca z ciałem. Poznaj tajniki pracy z ciałem w ujęciu Gestalt podczas warsztatu prowadzonego przez Anikę Wycislik-Wilson.

Temat:
Praca z ciałem w ujęciu Gestalt
Prowadzący:
Termin:
20 lipca 2024 09:00 - 21 lipca 2024 15:00
Miejsce:
Siedziba Łódzkiej Szkoły Gestalt, ul. Piotrkowska 125, Łódź
Język:
Polski
Dni warsztatu:
Sobota, niedziela: 9:00-15:00
Cena:
900 zł
Dla kogo:
Dla psychoterapeutów i psychoterapeutów w szkoleniu
Ilość godzin:
15 godzin szkoleniowych
Grupa:
6-16 osób
Free choice:
Tak
Opis wydarzenia:

Warsztat Gestalt: Praca z ciałem w ujęciu Gestalt – Anika Wycislik-Wilson

“When you call me close to tell me your body is not beautiful I want to summon the eyes and hidden mouths of stone and light and water to testify against you.”

— Leonard Cohen

Warsztat jest zaproszeniem dla osób, które czują głęboką potrzebę odnalezienia, powrotu do “domu”. Miejsca w swoim ciele, „Ziemi” swojego ciała, w których uda się zasiać i ugruntować gotowy na to fragment jestestwa. Jest też dla tych, którzy już uprawiają swój kawałek Ziemi, a chcieliby pogłębić lub poszerzyć możliwości swojego ucieleśnienia.

To nie jest warsztat o zdrowym stylu życia. Nie jest to również warsztat o tworzeniu lepszej wersji siebie. W tej podróży zapraszam Cię do bezwzględnie szczerej możliwości odnalezienia swojej historii i zmagań związanych z napiętnowaniem ciała/Ziemi zarówno w świecie zewnętrznym, jak i wewnętrznym, eksplorując ją z delikatnością jedwabiu.

Moja nauczycielka powiedziała mi kiedyś, że wszystko, co robimy z nienawiścią do siebie i swojego ciała, będzie wracać do punktu wyjścia i nieść dodatkowe obciążenia… Wszystkie ćwiczenia, zdrowe odżywianie, kursy i treningi mające na celu „poprawę” są często głosami cichej nienawiści do samej/samego siebie.

Zapraszam do autentycznej, delikatnej i nieco niesfornej podróży przez to, co jest miłością, a co nienawiścią. Postaram się nauczyć Cię je rozróżniać. Przekształcimy dyscyplinę w ODDANIE. To bardzo ważna różnica. Pomogą nam w tym subtelne formy ekspresji, do których Was zaproszę. Popracujemy w grupie, w parach, czasami w trójkach, a niekiedy w ciszy. Jest to również zaproszenie w kierunku żywotności wyczuwalnej na największej przestrzeni ciała. Przez te dwa dni będziemy pomagać sobie nawzajem jako grupa, społeczność.

Kilka słów od Aniki:

Zapraszam osoby, które są w trakcie terapii (ponieważ spędzimy tylko dwanaście godzin razem i nie wiem, co się otworzy, a co będzie wymagało dalszego wsparcia) lub osoby, które mają już rozbudowaną swoją mapę wsparcia i samoświadomość, gdzie ją zasilić. Chciałabym, abyście decydując się na udział w tych warsztatach mieli przestrzeń do kontynuowania tego otwarcia i ciekawości, jeśli będzie taka potrzeba. Oczywiście zadbam o bezpieczeństwo, granice i domknięcie najlepiej jak potrafię. Włączę cię w ten proces.

Zachęcam do zaopatrzenia się w wygodny, swobodny strój. Proszę również o przyniesienie  notesów lub kartek papieru, jeśli ekspresja będzie miała formę pisania lub rysowania.

Kilka słów o Anice Wycislik-Wilson:

Jestem praktykującą psychoterapeutką Gestalt, superwizorką kliniczną oraz terapeutką EMDR. Władam dwoma językami: polskim i angielskim i w obu praktykuję. Zajmuję się zarówno nauką, jak i sztuką i czuję, że obie te dziedziny mnie głęboko odżywiają. Ukończyłam różne szkolenia i doświadczam życia jako ciągłego procesu. Pogłębiam swoją obecność w różnych sferach istnienia, co pozwala mi zajmować się dość szerokim spektrum problemów, które wnoszą moi klienci, takich jak: silny niepokój i depresja, problemy w związkach, stres i wypalenie, żałoba, kwestie LGBT, zagadnienia związane z przemysłami kreatywnymi – muzycy, tańce, aktorzy, performerzy, zagadnienia związane z zawodami opiekuńczymi: nauczyciele, pracownicy socjalni, pielęgniarki, lekarze, psychosomatyczne przejawy problemów emocjonalnych, uraz, wykorzystywanie seksualne, wstyd, pewność ciała, tożsamość (rasa, kultura, religia, płeć itp.), niepłodność, proces ivf.

Zapisz się

Wykorzystano liczbę miejsc.
Jeśli chcesz się wpisać na listę rezerwową zadzwoń: 575 591 555, 793 427 777