Spotkaniu networkingowe z IAAGT było znakomitą do dzielenia się uczuciami, wizjami i doświadczeniami związanych z terapią Gestalt.

Spotkanie networkingowe z IAAGT

Łódzka Szkoła Gestalt aktywnie uczestniczyła w inicjatywie oferowanej przez IAAGT – Międzynarodowe Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Terapii Gestalt. Wraz z innymi instytutami z Ukrainy i Gruzji (Niemcy ostatecznie nie zdołały dołączyć) zorganizowaliśmy spotkanie dla osób związanych z terapią Gestalt równolegle z międzynarodową konferencją, która odbyła się w Veracruz w Meksyku, pod tytułem „Re-Imagining and Co-creating. Re-Imaginer and Co-Creator.”

Spotkanie networkingowe z IAAGT – przebieg:

Na to spotkanie zaproszono wszystkie polskie instytuty oraz osoby związane z nurtem Gestalt mieszkające w Polsce i za granicą. Najbardziej zaangażowani uczestnicy przyjechali z różnych miast Polski i przez 9 godzin (!) spędziliśmy wspólnie wspaniały czas! Dzieliliśmy się swoimi uczuciami i wizjami dotyczącymi naszego uczestnictwa w międzynarodowej społeczności, odkrywaliśmy, jak doświadczamy siebie jako ludzi i jak możemy spotykać się ze sobą nawzajem poprzez naszą wspólną człowieczość.

Wspólnie wypracowaliśmy także przesłanie do społeczności międzynarodowej:
„Będąc różnymi w naszych doświadczeniach i osobowościach, dążymy do przekształcania starego w nowe poprzez doświadczanie naszej człowieczości dzięki przynależności do społeczności Gestalt. Choć w większości przypadków musieliśmy opuścić nasze kraje i brakuje nam poczucia bezpieczeństwa w różnych sferach, nadal mamy zainteresowanie i motywację do interakcji.”

Było to zupełnie nowe doświadczenie – udział w międzynarodowej inicjatywie – łączące z uczestnikami z Ukrainy, Gruzji, a także z konferencją w Meksyku. Naprawdę poczuliśmy się połączeni (co było główną ideą tej inicjatywy). Dzięki tym spotkaniom udało się poczuć energię więzi bez fizycznej obecności w Meksyku!

Niestety, uczestnikami polskich spotkań byli wyłącznie migranci – polskie instytuty nie dały priorytetu temu wydarzeniu i tym razem nie dołączyły. Jednak byliśmy szczęśliwi, że w Gruzji sytuacja się zmieniła – lokalni gruzińscy koledzy przyłączyli się do spotkania, w którym uczestniczyli również migranci z krajów sąsiednich.

Mimo wszystko, wszyscy czerpaliśmy ciepło z kontaktu i bycia razem! Cieszymy się, że Łódzka Szkoła Gestalt ma tak bliskie powiązania z IAAGT poprzez wielu ludzi, którzy wspierają naszą szkołę od samego początku – Rafaela Cortinę (przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego konferencji w Meksyku) oraz Lenę Grigorievą (członkinię naszego zespołu i Komitetu Rozwoju Regionalnego IAAGT). To naprawdę wspaniałe odkrywać pole działania i dostosowywać się do tu i teraz, współpracując z ludźmi oddanymi zasadom filozofii Gestalt.