Inkluzywność w kontakcie z osobami transpłciowymi i niebinarnymi – warsztat z Michałem Kupisem

• Temat: Inkluzywność w kontakcie z osobami transpłciowymi i niebinarnymi: podstawowe zagadnienia
  • Prowadzący: Michał Kupis
  • Organizator: Łódzka Szkoła Gestalt
  • Termin: 7 września 2024 10:00 – 7 września 2024 15:00
  • Dni warsztatu: Sobota
  • Ilość godzin: 6 godzin szkoleniowych
  • Miejsce: Siedziba Łódzkiej Szkoły Gestalt, ul. Piotrkowska 125, Łódź
  • Cena: 450 zł
  • Język: Polski
  • Free choice: Nie
  • Dla kogo: Dla osób pracujących w zawodach pomocowych (w tym psychologów, psychoterapeutów i pracowników socjalnych) oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką transpłciowości i sojusznictwem.
  • Grupa: min 8/max 20

Inkluzywność w kontakcie z osobami transpłciowymi i niebinarnymi – Opis warsztatu:

Szkolenie będzie miało charakter wprowadzający i dotyczyć będzie podstawowych pojęć związanych z transpłciowością. Dedykowane jest osobom, które nie mają doświadczenia i wiedzy w obszarze transpłciowości i chciałyby zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami.

Zakres tematyczny:

• Transpłciowość – podstawowe zagadnienia:

Podstawowe pojęcia związane z transpłciowością, takie jak tożsamość płciowa, płeć, rola płciowa, tranzycja i ekspresja płciowa, a także, czym się różnią i jak o nich mówić.

• Wprowadzenie do psychologii osób transpłciowych:

Doświadczenia specyficzne dla osób transpłciowych, takie jak np. stres mniejszościowy, dyskryminacja ze względu na tożsamość płciową i dysforia płciowa. Jak doświadczenia te wpływają na sytuację osób transpłciowych.

• Specyfikę potrzeb i doświadczeń osób transpłciowych zgłaszających się po wsparcie:

Zarys trudności, potrzeb i doświadczeń osób transpłciowych oraz kwestie, w sprawie których osoby mogą zgłaszać się po wsparcie.  Jakie są cechy wspierających oraz dyskryminujących środowisk oraz, jak środowiska takie wpływają na dobrostan i zdrowie psychiczne osób transpłciowych.

• Wrażanie szacunku w komunikacji:

Jak mówić do i o osobach transpłciowych w sposób włączający i szanujący ich tożsamość.

• Sposoby wspierania osób transpłciowych:

Jakimi działaniami i postawami można wspierać osoby transpłciowe. Jakie są wyznaczniki wspierającego sojusznictwa i jak można realizować je na co dzień, w tym również w pracy pomocowej.

Warsztat: Inkluzywność w kontakcie z osobami transpłciowymi i niebinarnymi – prowadzący:

Michał Kupis (on, jego)

Psycholog. Na co dzień pracuje z osobami na spektrum autyzmu. Szkolenia z wiedzy o tematyce LGBTQ+ i transpłciowości prowadzi od czasów szkoły gimnazjalnej, edukując uczniów, studentów oraz rówieśników. Przeprowadził szkolenie pt. „Język inkluzywny i podstawowa wiedza na temat transpłciowości” dla Łódzkiej Szkoły Gestalt. Prowadzi Grupę Wsparcia dla osób Transpłciowych i Niebinarnych organizowaną przez Fabrykę Równości w Łodzi.

Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie wydarzenia.