Inkluzywność w kontakcie z osobami transpłciowymi i niebinarnymi: podstawowe zagadnienia - warsztat z psychologiem Michałem Kupisem

Temat:
Inkluzywność w kontakcie z osobami transpłciowymi i niebinarnymi: podstawowe zagadnienia
Prowadzący:
Termin:
7 września 2024 10:00 - 7 września 2024 15:00
Miejsce:
Siedziba Łódzkiej Szkoły Gestalt, ul. Piotrkowska 125, Łódź
Język:
Polski
Dni warsztatu:
Sobota
Cena:
450 zł
Dla kogo:
Dla osób pracujących w zawodach pomocowych (w tym psychologów, psychoterapeutów i pracowników socjalnych) oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką transpłciowości i sojusznictwem.
Ilość godzin:
6 godzin szkoleniowych
Grupa:
min 8/max 20
Free choice:
Nie
Opis wydarzenia:

Inkluzywność w kontakcie z osobami transpłciowymi i niebinarnymi: podstawowe zagadnienia – warsztat z psychologiem Michałem Kupisem

Szkolenie będzie miało charakter wprowadzający i dotyczyć będzie podstawowych pojęć związanych z transpłciowością. Dedykowane jest osobom, które nie mają doświadczenia i wiedzy w obszarze transpłciowości i chciałyby zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami.

Zakres tematyczny:

  • Transpłciowość – podstawowe zagadnienia:

Podstawowe pojęcia związane z transpłciowością, takie jak tożsamość płciowa, płeć, rola płciowa, tranzycja i ekspresja płciowa, a także, czym się różnią i jak o nich mówić.

  • Wprowadzenie do psychologii osób transpłciowych:

Doświadczenia specyficzne dla osób transpłciowych, takie jak np. stres mniejszościowy, dyskryminacja ze względu na tożsamość płciową i dysforia płciowa. Jak doświadczenia te wpływają na sytuację osób transpłciowych.

  • Specyfikę potrzeb i doświadczeń osób transpłciowych zgłaszających się po wsparcie:

Zarys trudności, potrzeb i doświadczeń osób transpłciowych oraz kwestie, w sprawie których osoby mogą zgłaszać się po wsparcie.  Jakie są cechy wspierających oraz dyskryminujących środowisk oraz, jak środowiska takie wpływają na dobrostan i zdrowie psychiczne osób transpłciowych.

  • Wrażanie szacunku w komunikacji:

Jak mówić do i o osobach transpłciowych w sposób włączający i szanujący ich tożsamość.

  • Sposoby wspierania osób transpłciowych:

Jakimi działaniami i postawami można wspierać osoby transpłciowe. Jakie są wyznaczniki wspierającego sojusznictwa i jak można realizować je na co dzień, w tym również w pracy pomocowej.

Warsztat: Inkluzywność w kontakcie z osobami transpłciowymi i niebinarnymi – prowadzący:

Michał Kupis (on, jego)

Psycholog. Na co dzień pracuje z osobami na spektrum autyzmu. Szkolenia z wiedzy o tematyce LGBTQ+ i transpłciowości prowadzi od czasów szkoły gimnazjalnej, edukując uczniów, studentów oraz rówieśników. Przeprowadził szkolenie pt. „Język inkluzywny i podstawowa wiedza na temat transpłciowości” dla Łódzkiej Szkoły Gestalt. Prowadzi Grupę Wsparcia dla osób Transpłciowych i Niebinarnych organizowaną przez Fabrykę Równości w Łodzi.

Zapisz się
Dokument sprzedaży dla:
* - Pola oznaczone czerwoną gwiazdką są wymagane