Zrozumienie traumy i uzależnienia w relacyjnym podejściu Gestalt – warsztat z Rafaelem Cortiną.

 • Temat: Reclaiming Wholeness: A Relational Gestalt Understanding of Trauma and Addiction – Odzyskiwanie pełni: Zrozumienie traumy i uzależnienia w relacyjnym podejściu Gestalt
 • Prowadzący: Rafael Cortina
 • Organizator: Łódzka Szkoła Gestalt
 • Termin: 22 czerwca 2024 09:00 – 23 czerwca 2024 19:00
 • Dni warsztatu: Sobota, niedziela
 • Ilość godzin: 20 godzin szkoleniowych
 • Miejsce: Siedziba Łódzkiej Szkoły Gestalt, ul. Piotrkowska 125, Łódź
 • Cena: 1500 zł
 • Język: Angielski
 • Tłumaczenie: Tłumaczenie symultaniczne na język polski
 • Free choice: Tak
 • Dla kogo: Dla doświadczonych psychoterapeutów i trenerów Gestalt oraz innych modalności
 • Grupa: 8-18 osób

Warsztat Gestalt: Zrozumienie traumy i uzależnienia w relacyjnym podejściu Gestalt – Rafael Cortina

Traumatyczne wydarzenia z dzieciństwa i życia kształtują sposób, w jaki jednostki postrzegają siebie i świat, co bezpośrednio wpływa na relacje, postrzeganie siebie, umiejętności radzenia sobie, poczucie własnej wartości itp. Niestety, powszechnym i początkowo skutecznym sposobem radzenia sobie z wpływem traumy i dostosowywania się do świata są zachowania uzależniające. Zapewniają one tymczasową ulgę i znieczulają ból emocjonalny i relacyjny. Ten warsztat oferuje dogłębną eksplorację tego, w jaki sposób traumatyczne doświadczenia mogą przyczyniać się do uzależniających wzorców i zachowań, jednocześnie badając, w jaki sposób uzależnienie może służyć jako mechanizm radzenia sobie z nierozwiązaną traumą.

Poprzez ćwiczenia empiryczne, dyskusje grupowe, sesje modelowania i teoretyczne spostrzeżenia, szkolenie to skupi się na nauczaniu klinicznego modelu leczenia traumy i uzależnień w ramach podejścia gestaltowskiego/relacyjnego, aby pomóc klientom rozwinąć ich zdolność do odkrywania granicy kontaktu i budowania nowych doświadczeń, które mogą prowadzić do możliwości rozwoju i powrotu do zdrowia.

Warsztat dedykowany doświadczonym terapeutom i trenerom Gestalt!

Warsztat specjalistyczny dedykowany jest:

 • Certyfikowanym psychoterapeutom i trenerom Gestalt
 • Certyfikowanym psychoterapeutom i trenerom Szkół Psychoterapii innych modalności

Po więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy zapraszamy na stronę wydarzenia.