Warsztat Gestalt: Praca z ciałem: ruszam po życie. Poznaj siłę kontaktu i odkryj pełnię życia poprzez kontakt, ruch i ucieleśnienie.

Temat:
Temat warsztatu: RUSZAM PO ŻYCIE – ŻYCIE W KONTAKCIE. Ucieleśniona obecność w Gestalt.
Prowadzący:
Termin:
24 stycznia 2025 09:00 - 26 stycznia 2025 13:00
Miejsce:
Siedziba Łódzkiej Szkoły Gestalt, ul. Piotrkowska 125, Łódź
Język:
Polski
Dni warsztatu:
Piątek, sobota: 09:00 – 15:00, Niedziela 09:00 – 13:00.
Cena:
1000 zł
Dla kogo:
Warsztat adresowany jest do terapeutów_tek, counsellorów_ek, coachów_ek, trenerów_ek oraz studentów_ek (od 2-go roku szkolenia) Gestalt oraz podejść humanistyczno-doświadczeniowych.
Ilość godzin:
20 godzin szkoleniowych
Grupa:
min 8/max 16
Free choice:
Tak
Opis wydarzenia:

Warsztat Gestalt: Praca z ciałem: RUSZAM PO ŻYCIE – ŻYCIE W KONTAKCIE. Ucieleśniona obecność w Gestalt. Kilka słów od Asi Sawicz:

W naszych ciałach, nawet kiedy leżymy bezwładnie, nieustannie porusza się w nas oddech, pulsująca krew dociera za sprawą kurczącego się serca, do najodleglejszych miejsc, w tkankach podróżuje limfa, a delikatne ruchy układu trawiennego sygnalizują o procesie trawienia.

Tylko żyjąc doświadczamy ruchu.

To co nas odżywia, koi, reguluje to doświadczanie kontaktu. Od początku naszego istnienia, istniejemy w relacji. Dowiadujemy się, że istniejemy w kontakcie z Drugim. To inny człowiek nas dotyka, widzi nas, słyszy, reaguje. Widzimy siebie, czujemy siebie w kontakcie granicznym. Ja odbieram siebie, poprzez Ciebie, Ty odbierasz siebie poprzez mnie. Jest miedzy nami wymiana, fluktuacja, żywa i zasilająca obie osoby. Potrzebujemy Drugiego człowieka by wzrastać. Dzięki ucieleśnionej obecności wzrastamy, żyjemy.

Zapraszam Cię na warsztat, w trakcie którego będziemy budować i pogłębiać kontakt ze sobą i między sobą.

Sama przeżywam siebie ostatnio jako ludzkie narzędzie, które zbudowałam z wielu doświadczeń, tych ludzko zwyczajnych, jak i zawodowych. Ostatnimi laty praktykowanie terapii Gestalt poszerzyło się o praktykę mindfulness oraz o terapię BodyMind Gestalt stworzoną przez Arye Bursztyna.

 

Warsztat Gestalt: Praca z ciałem: RUSZAM PO ŻYCIE – Prowadząca:

Największą wartością dla mnie jest ludzkie życie i jego jakość. Jestem zaszczycona, kiedy Drugi Człowiek wpuszcza mnie do swego świata i mogę towarzyszyć mu w przyjrzeniu się różnym jego aspektom i tego, co pojawia się we współtworzącym polu. Jest to fascynujący proces, w którym z ciekawością obserwuję jak kontakt z Drugim wpływa też na mnie.W trakcie procesu jestem z uważnością jak możemy być razem, Tu i Teraz,  jednocześnie z poszanowaniem swej odrębności i różnorodności.

Lubię czytać książki, łączyć się z naturą w jej zapachach, dźwiękach i barwach. Lubię pobyć w ciszy i rozmyślać. Prywatnie mam córkę – nastolatkę oraz psa.

Joanna Sawicz – doświadczenie:

Jestem Certyfikowaną Psychoterapeutką Gestalt (European Association for Gestalt Therapy) oraz trenerem rozwoju osobistego. Ukończyłam 4-letnią Szkołę Trenerów i Psychoterapeutów w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie w 2015 r. Jestem również od stycznia 2022 r. Certyfikowaną Nauczycielką Mindfulness przez Polski Instytut Mindfulness w Warszawie. Prowadzę Kursy Redukcji Stresu oparte o Uważność MBSR.

Jeśli chodzi o studia wyższe to ukończyłam kierunek Pedagogiki Pracy Socjalnej na Uniwersytecie Zielonogórskim w 2003 r. Jestem też od 2009 r. Specjalistą Psychoterapii Uzależnień. W lipcu 2022 r. rozpoczęłam Szkołę Superwizorów we współpracy z Carmen Vazquez Bandin (Centro de Terapia y Psicologia w Madrycie).

Od 2004r. Joanna Sawicz związana jest z różnymi formami i instytucjami w profesjonalnej pomocy ludziom. Jako gestaltystka pracuje od 2012 r. Jej klientami są osoby dorosłe oraz młodzież. Dbając o wysoką jakość swojej pracy Joanna Sawicz uczestniczy w stałej superwizji.

Zapisz się
Dokument sprzedaży dla:
* - Pola oznaczone czerwoną gwiazdką są wymagane