Trening terapeutyczny - Terapia BodyMind Gestalt i Teoria Pola - nauka o holistycznym podejściu zorientowanym na ciało i wymianie energii.

Temat:
Trening terapeutyczny w oparciu o Terapię BodyMind Gestalt Therapy i Teorię Pola z Joanną Sawicz
Prowadzący:
Termin:
28 maja 2025 09:00 - 31 maja 2025 19:00
Miejsce:
Siedziba Łódzkiej Szkoły Gestalt, ul. Piotrkowska 125, Łódź
Język:
Dni warsztatu:
Środa: 9:00 - 19:00 Czwartek: 9:00 - 19:00 Piątek: 9:00 - 19:00 Sobota: 9:00 - 19:00
Cena:
Dla kogo:
Trening skierowany jest do psychoterapeutów/-ek i psychoterapeutów/-ek w szkoleniu Gestalt oraz innych modalności
Ilość godzin:
40 godzin szkoleniowych
Grupa:
min 8/max 14
Free choice:
Opis wydarzenia:

To co nas odżywia, koi, reguluje to doświadczanie kontaktu. Od początku naszego istnienia istniejemy w relacji. Dowiadujemy się, że istniejemy w kontakcie z Drugim. To inny człowiek nas dotyka, widzi nas, słyszy, reaguje. Widzimy siebie, czujemy siebie w kontakcie granicznym. Ja odbieram siebie, poprzez Ciebie, Ty odbierasz siebie poprzez mnie. Jest miedzy nami wymiana, fluktuacja, żywa i zasilająca obie osoby. Potrzebujemy Drugiego człowieka by wzrastać. Dzięki ucieleśnionej obecności wzrastamy, żyjemy.

Więcej na stronie: joannasawicz.pl

Trening terapeutyczny – Terapia BodyMind Gestalt i Teoria Pola

Terapia BodyMind Gestalt (BMGT) jest holistycznym podejściem zorientowanym na ciało, które ma swoje korzenie w pionierskim programie stworzonym w Instytucie Gestalt w Cleveland przez Jamesa Kepnera i jego współpracowników, a potem rozwiniętym w obecnej formule przez Arye Bursztyna na Uniwersytecie w Tel Awiwie.

Z perspektywy BMGT, nasze ciało jest inteligentne, ma zdolność samoorganizacji i samoregulacji.

Eksperymentowanie w BMGT jest nie tylko zestawem wyuczonych praktyk i ustalonych sposobów postępowania. Praktykowanie BMGT zwiększa świadomość oddechu, uziemienia i ześrodkowania, poszerza świadomość wrażeń, ruchów, mikro gestów i organizacji ciała. Wszystko to wspiera budowanie kontaktu i ucieleśnionej obecności.

Powszechnie znane jest stwierdzenie, że lecząca jest relacja terapeutyczna. W terapii Gestalt i BodyMind Gestalt terapeuta buduje otwarty, uczciwy i inkluzywny dialog poprzez różnorodne i wielorakie formy komunikacji, nie tylko werbalne, ale także poprzez ruch, wyobraźnię, sztukę, umiejętność dostrajania, empatii  i własną ucieleśnioną obecność. Terapeuta całym sobą zawiera, tworzy i współtworzy kontakt z drugim człowiekiem.

Całość zanurzona jest polu terapeutycznym, uznając że każda osoba wnosi to, co aktualne i żywe w nim na daną chwilę, jednocześnie z całym swoim dotychczasowym doświadczeniem i kontekstem w jakim żyje. Przyjmujemy, zawieramy i obejmujemy całego człowieka, ze wszystkim czego doświadcza. Amputowanie i odrzucanie jakichś aspektów kaleczy i uniemożliwia przeżywanie spełnienia, radości, żywotności.

Trening terapeutyczny – Terapia BodyMind Gestalt i Teoria Pola – Kilka słów od Joanny Sawicz:

Nazywam się Joanna Sawicz i od 20 lat pracuję z ludźmi terapeutycznie, psychoterapeutycznie i superwizyjnie. Jestem w nieustannej drodze poznawania tego, co stwarza dobre warunki do wzrastania i życia w jakości w jakiej pragniesz.

Jestem Certyfikowaną Psychoterapeutką Gestalt (European Association for Gestalt Therapy) oraz trenerem rozwoju osobistego. Ukończyłam 4-letnią Szkołę Trenerów i Psychoterapeutów w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie w 2015 r. Jestem również od stycznia 2022 r. certyfikowaną Nauczycielką Mindfulness przez Polski Instytut Mindfulness w Warszawie. Prowadzę również Kursy Redukcji Stresu oparte o Uważność MBSR.

Chcę zaprosić Cię na terapeutyczny w oparciu o terapię BodyMind Gestalt, relacyjny mindfulness i Teorię Pola.

Dokument sprzedaży dla:
* - Pola oznaczone czerwoną gwiazdką są wymagane