Peter Philippson - nowy warsztat w Łódzkiej Szkole Gestalt: Wstyd i poczucie winy w podejściu Gestalt | 15-16.10.2024

Peter Philippson – nowy warsztat w Łódzkiej Szkole Gestalt: Wstyd i poczucie winy w podejściu Gestalt

Znakomite wieści dla wszystkich chętnych, którzy nie zdążyli zapisać się na warsztat o agresji, jednak wciąż pragną doświadczyć osobiście jak pracuje Peter Philippson! Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie warsztatem z Peterem, uruchamiamy zapisy na kolejny, ponieważ na poprzedni nie mamy już miejsc! Zostaliśmy zaskoczeni, ale jesteśmy przygotowani! 😃

Peter Philippson – nowy warsztat gestalt o wstydzie i poczuciu winy:

Wiele artykułów na temat wstydu koncentruje się na działaniach ludzi, którzy zawstydzają innych.  Ale jakie jest znaczenie wstydu i poczucia winy dla osoby, która je odczuwa? Jaka jest różnica między wstydem a poczuciem winy?  Jaki jest związek z agresją?  Podczas warsztatów przyjrzymy się tym zagadnieniom poprzez prezentację teorii, dyskusję, demonstrację i proces grupowy.

Peter Philippson – doświadczenie:

Peter Philippson od 36 lat pracuje jako psychoterapeuta. Był też prezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Terapii Gestalt. Jest autorem „Self in Relation”, pub. Gestalt Journal Press, „The Emergent Self” wyd. Karnac/UKCP, „Gestalt Therapy: Roots and Branches” pub. Karnac i „The ‘Active Principle’ in Gestalt Therapy and Other Essays” oraz współautorem wielu rozdziałów i artykułów.

Ponadto Peter Philippson jest nauczycielem (4. dan) i studentem tradycyjnego aikido. W swoich książkach łączy ponad 30-letnie doświadczenie w pracy jako psychoterapeuta Gestalt, studia filozoficzne, aikido, a także zaciekawienie współczesną nauką, zwłaszcza neuronauką. Korzysta ze swojej szerokiej wiedzy z zakresu teorii chaosu, mechaniki kwantowej, matematyki, buddyzmu zen i teorii psychoterapii Gestalt, by móc fachowo wprowadzać czytelników w koncepcję jaźni jako wyłaniającego się procesu.

Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji organizacyjnych dostępne tutaj.