Peter Philippson - Warsztat Gestalt: Wstyd i poczucie winy w podejściu gestalt - Łódzka Szkoła Gestalt | 15-16.10.2024

Temat:
Shame and guilt in the Gestalt approach - Wstyd i poczucie winy w podejściu Gestalt
Prowadzący:
Termin:
15 października 2024 09:00 - 16 października 2024 19:00
Miejsce:
Siedziba Łódzkiej Szkoły Gestalt, ul. Piotrkowska 125, Łódź
Język:
Angielski
Dni warsztatu:
Wtorek, środa
Tłumacz:
Cena:
Dla kogo:
Warsztat skierowany jest dla psychoterapeutów i psychoterapeutów w szkoleniu
Ilość godzin:
20 godzin szkoleniowych
Grupa:
min 8/max 18
Tłumaczenie:
Polskie
Free choice:
Opis wydarzenia:

Peter Philippson – Warsztat Gestalt: Wstyd i poczucie winy w podejściu Gestalt

Drodzy gestaltyści! Serdecznie zapraszamy na odkrywczą podróż skoncentrowaną wokół wstydu i poczucia winy z Peterem Philippsonem – odważnym naukowcem gestalt i doświadczonym międzynarodowym trenerem, który potrafi wnieść świeżość do naszego „tu i teraz” zarówno indywidualnie, jak i globalnie.

Wstyd często blokuje nas przed spotkaniem się na granicy kontaktu z kimkolwiek Innym – z klientem, z kolegą, z bliską osobą. Poczucie winy uniemożliwia wiele rzeczy w kontakcie z innymi, a nawet w odkrywaniu siebie. Zarówno wstyd, jak i poczucie winy są ogólnoświatowymi obciążeniami dla ludzi.

Istnieją różne warstwy wstydu i poczucia winy osoby, która je odczuwa, a także jej/jego rodziny, kultury, kraju, momentu historycznego „tu i teraz”… Religia i inne ciężkie systemy lub ramy często zwiększają doświadczenie wstydu i poczucia winy, stawiając poważne wyzwania w kontakcie ze środowiskiem zewnętrznym.

Zapraszamy do tych znaczących eksploracji, rozjaśniających nowe spojrzenie na dość dobrze znane zjawisko. Pod przewodnictwem Petera zastanowimy się nad twoim własnym wstydem i poczuciem winy przez pryzmat współczesnego podejścia gestalt.

Wiele artykułów na temat wstydu koncentruje się na działaniach ludzi, którzy zawstydzają innych.  Ale jakie jest znaczenie wstydu i poczucia winy dla osoby, która je odczuwa? Jaka jest różnica między wstydem a poczuciem winy? Jaki jest związek z agresją? Podczas warsztatów przyjrzymy się tym zagadnieniom poprzez prezentację teorii, dyskusję, demonstrację i proces grupowy.

Peter Philippson – Warsztat Gestalt:

Peter Philippson posiada tytuł magistra Psychoterapii Gestalt oraz jest certyfikowanym w UKCP psychoterapeutą i trenerem Gestalt. Jako trener, członek i superwizor pracuje w Gestalt Psychotherapy & Training Institute UK. Jest też założycielem i współpracownikiem Manchester Gestalt Centre oraz IG-FEST. Stowarzyszony jest również w New York Institute for Gestalt Therapy. Jako starszy trener pracuje w GITA (Słowenia), zaś jako działacz w wydziale IpsiG (Turyn), radzie doradczej Center for Somatic Studies i gościnnie jako trener wielu programów szkoleniowych na całym świecie.

Peter Philippson – doświadczenie:

Peter Philippson od 36 lat pracuje jako psychoterapeuta. Był też prezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Terapii Gestalt. Jest autorem „Self in Relation”, pub. Gestalt Journal Press, „The Emergent Self” wyd. Karnac/UKCP, „Gestalt Therapy: Roots and Branches” pub. Karnac i „The ‘Active Principle’ in Gestalt Therapy and Other Essays” oraz współautorem wielu rozdziałów i artykułów.

Ponadto Peter Philippson jest nauczycielem (4. dan) i studentem tradycyjnego aikido. W swoich książkach łączy ponad 30-letnie doświadczenie w pracy jako psychoterapeuta Gestalt, studia filozoficzne, aikido, a także zaciekawienie współczesną nauką, zwłaszcza neuronauką. Korzysta ze swojej szerokiej wiedzy z zakresu teorii chaosu, mechaniki kwantowej, matematyki, buddyzmu zen i teorii psychoterapii Gestalt, by móc fachowo wprowadzać czytelników w koncepcję jaźni jako wyłaniającego się procesu.

Zostały tylko 1 miejsce
Dokument sprzedaży dla: