Marten Bos: Jak opowiadamy historie naszego życia? Terapeutyczne konstruowanie narracji – praca terapeutyczna w ujęciu Gestalt
Zachęcamy do zapoznania się z innowacyjną metodą terapeutyczną w nurcie Gestalt, która opiera się na konstruowaniu historii życiowych za pomocą tzw. „Kart różnorodności”, stworzoną przez Martena Bosa. Ta unikalna metoda została zainspirowana teorią intersekcjonalności i dąży do wykorzystania historii życia klienta w sposób równościowy i inkluzywny.
Marten Bos, inspirowany teorią intersekcjonalności, zwrócił uwagę na różnorodność sposobów dzielenia się historiami życiowymi i ich różny wpływ. Opracował on metodę odkrywania wyjątkowości każdej osoby poprzez opowiadanie historii życia i wykorzystanie kart różnorodności jako narzędzia wspierającego proces samopoznania.
„Karty różnorodności” to zestaw kart metaforycznych, które pomagają klientom w poszukiwaniach podczas terapii, superwizji czy nauki. Marten Bos dzieli się teorią i uczy, jak efektywnie wykorzystać je w praktyce.
Te metody są szczególnie skuteczne w pracy nad relacjami, kryzysami życiowymi, przejściami rozwojowymi, traumami i adaptacją do nowych środowisk.
Warsztaty oparte są na teorii pola.
Marten Bos: Jak opowiadamy historie naszego życia? – Cykl warsztatowy odbywa się w dniach:
- 28.04-30.04: Teoria intersekcjonalności w podejściu Gestalt
- 16.09-18.09: Praca z kreowaniem narracji życiowej jako narzędzie terapeutyczne
- 10.11-12.11: Wykorzystanie Kart różnorodności w praktyce terapeutycznej
Marten Bos prowadzi szkolenia na całym świecie w instytutach Gestalt w Holandii, Bułgarii, Ukrainie, Finlandii i Polsce.
❗ Uwaga: Marten Bos: Jak opowiadamy historie naszego życia? to grupa zamknięta. Wypełniając formularz, deklarują Państwo obecność w pełnym cyklu warsztatów oraz opłacają opłatę za każde ze spotkań (bez względu na frekwencję), która jest podzielona na raty po 900 zł. ❗