Lena Grigoryeva członkinią Komitetu EAGT do spraw Praw Człowieka i Odpowiedzialności Społecznej - Łódzka Szkoła Psychoterapii Gestalt

Lena Grigoryeva członkinią komitetu EAGT

Lena Grigoryeva członkinią Komitetu EAGT do spraw Praw Człowieka i Odpowiedzialności Społecznej!

Drodzy koledzy i koleżanki!

Z radością dzielimy się wiadomością, że Łódzka Szkoła Gestalt jest teraz reprezentowana w EAGT przez naszą trenerkę i członkinię biura Lenę Grigorievą. Zarząd EAGT zaakceptował Lenę jako członkinię Komitetu Praw Człowieka i Odpowiedzialności Społecznej na sesji Zarządu 30 listopada 2023 roku.

Komitet został założony w 2004 roku w odpowiedzi na atak na Bliźniacze Wieże w 2001 roku i ma na celu:

  • Badanie kontaktu między terapią Gestalt a kontekstem społeczno-politycznym w odniesieniu do rozwoju praw człowieka;
  • Wspieranie przywracania ludzkiej godności i praw w miejscach, w których zostały one naruszone lub zagrożone;
  • Zachęcanie terapeutów Gestalt do aktywności społecznej poza salą terapeutyczną i Instytutami Szkoleniowymi Gestalt promującymi świadomość społeczno-politycznego wymiaru naszej pracy w szkoleniu terapeutów Gestalt.

Aktywne uczestnictwo Leny w pracach Wspólnoty jeszcze bardziej zbliży naszą szkołę do rodziny EAGT na całym świecie i na odwrót – wniesie energię ze światowej rodziny Gestalt do naszej szkoły w Łodzi.

Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest dziś, aby nie ignorować procesów zachodzących na całym świecie poza gabinetem terapeutycznym.