Peter Philippson pracuje jako psychoterapeuta od 36 lat. Jest trenerem, superwizorem, nauczycielem i założycielem kilku instytucji Gestalt.

Peter Philippson – trener współpracujący z Łódzką Szkołą Gestalt

Peter Philippson posiada tytuł magistra Psychoterapii Gestalt oraz jest certyfikowanym w UKCP psychoterapeutą i trenerem Gestalt. Jako trener, członek i superwizor pracuje w Gestalt Psychotherapy & Training Institute UK. Jest też założycielem i współpracownikiem Manchester Gestalt Centre oraz IG-FEST. Stowarzyszony jest również w New York Institute for Gestalt Therapy. Jako starszy trener pracuje w GITA (Słowenia), zaś jako działacz w wydziale IpsiG (Turyn), radzie doradczej Center for Somatic Studies i gościnnie jako trener wielu programów szkoleniowych na całym świecie. 

Peter Philippson – doświadczenie:

Peter Philippson od 36 lat pracuje jako psychoterapeuta. Był też prezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Terapii Gestalt. Jest autorem „Self in Relation”, pub. Gestalt Journal Press, „The Emergent Self” wyd. Karnac/UKCP, „Gestalt Therapy: Roots and Branches” pub. Karnac i „The 'Active Principle’ in Gestalt Therapy and Other Essays” oraz współautorem wielu rozdziałów i artykułów. 

Ponadto Peter Philippson jest nauczycielem (4. dan) i studentem tradycyjnego aikido. W swoich książkach łączy ponad 30-letnie doświadczenie w pracy jako psychoterapeuta Gestalt, studia filozoficzne, aikido, a także zaciekawienie współczesną nauką, zwłaszcza neuronauką. Korzysta ze swojej szerokiej wiedzy z zakresu teorii chaosu, mechaniki kwantowej, matematyki, buddyzmu zen i teorii psychoterapii Gestalt, by móc fachowo wprowadzać czytelników w koncepcję jaźni jako wyłaniającego się procesu.