Praca ze stratą i żałobą to warsztat gestalt prowadzony w oparciu o doświadczenie własnych strat. - Małgorzata Cynker | Łódzka Szkoła Gestalt

Temat:
Być obecnym w cierpieniu. Strata, żałoba i nadzieja w kontekście pracy z pacjentem terminalnie/przewlekle chorym i jego rodziną.
Prowadzący:
Termin:
6 grudnia 2024 15:00 - 8 grudnia 2024 15:00
Miejsce:
Siedziba Łódzkiej Szkoły Gestalt, ul. Piotrkowska 125, Łódź
Język:
Polski
Dni warsztatu:
Piątek: 15:00-19:00, sobota, niedziela: 9:00-15:00
Cena:
1000 zł
Dla kogo:
Dla psychoterapeutów i psychoterapeutów w szkoleniu
Ilość godzin:
20 godzin szkoleniowych
Grupa:
6-16 osób
Free choice:
Tak
Opis wydarzenia:

Praca ze stratą i żałobą – warsztat gestalt z Małgorzatą Cynker:

Niemniej sprawa śmierci naprawdę nas swędzi. Swędzi cały czas, zawsze jest z nami, skrobie w jakieś wewnętrzne drzwi, wydaje pomruki, ledwie słyszalne, tuż-tuż za progiem świadomości. Ukryta i zamaskowana, przesącza się w postaci różnorodnych objawów, jest źródłem wielu naszych zmartwień, stresów i konfliktów.” Irvin Yalom

Jako terapeuci spotykamy się ze „sprawą śmierci” nie tylko, gdy pracujemy z pacjentem umierającym. Nasi pacjenci, którym „ma się na życie” również wnoszą ten temat w mniej lub bardziej bezpośredni sposób. Dopóki jesteśmy zajęci, świadomie bądź nieświadomie, własnym lękiem przed śmiercią, dopóty nie jesteśmy w stanie usłyszeć naszych klientów w ich rozpaczy, bezradności i cierpieniu. Będąc zajęci sobą, jesteśmy mniej dostępni dla naszych klientów.

Praca ze stratą i żałobą to warsztat Gestalt, który da Ci okazję do spojrzenia w oczy swojej własnej śmiertelności, przyjrzenia się swoim lękom, a tym samym poszerzy Twoją w możliwość towarzyszenia pacjentom w ich egzystencjalnych zmaganiach.

Praca ze stratą i żałobą – cele warsztatu:

  • Pogłębienie świadomości własnych procesów związanych ze stratą i żałobą.
  • Poszukanie w sobie zasobów nadziei w obliczu nieuchronności końca życia.
  • Uzyskanie narzędzi do bycia bardziej obecnym wobec rozpaczy/nadziei klienta oraz podążania za jego procesem.
  • Poznanie mechanizmów modyfikacji kontaktu u osób przeżywających żałobę, w tym żałobę antycypacyjną.
  • Poznanie dynamiki pracy z pacjentem terminalnie chorym i jego rodziną.
  • Pogłębienie wiedzy i rozumienia procesu towarzyszenia w żałobie.
  • Zwiększenie świadomości własnych zasobów dotyczących przezywania starty i pomieszczania start pacjentów.

Praca ze stratą i żałobą to warsztat Gestalt prowadzony w oparciu o doświadczenie własnych strat. Zalecane jest, aby uczestnicy nie byli w aktywnym procesie żałoby po stracie (do 6 miesięcy).

Warsztat skierowany jest dla psychoterapeutów i psychoterapeutów w szkoleniu, pragnących oswoić temat śmierci, pracujących z pacjentami przewlekle chorymi i ich rodzinami, czy też terapeutów pragnących pogłębić rozumienie procesu żałoby. Zaliczany jest do wymaganych godzin tzw. free choice, niezbędnych w procesie certyfikacji w nurcie Gestalt. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisz się
Dokument sprzedaży dla:
* - Pola oznaczone czerwoną gwiazdką są wymagane