• Temat:Praca terapeutyczna z tematem agresji.
  • Prowadzący:Peter Philippson
  • Organizator:Łódzka Szkoła Gestalt
  • Termin:15 października 2024 10:00 - 16 października 2024 19:00
  • Dni warsztatu:Wtorek, środa 10:00-19:00
  • Ilość godzin:20 godzin szkoleniowych
  • Miejsce:Siedziba Łódzkiej Szkoły Gestalt, ul. Piotrkowska 125, Łódź
  • Cena:1000 zł
  • Płatność:Paypal lub Przelew bankowy
  • Język:Angielski
  • Tłumaczenie:Rosyjskie
  • Free choice:Tak
  • Dla kogo:Dla praktyków gestalt (psychologów/psychoterapeutów/psychiatrów/trenerów)
  • Grupa:min 8/max 25

Praca terapeutyczna z tematem agresji – warsztat Petera Philippsona organizowany we współpracy z Łódzką Szkołą Gestalt

Obecnie, wraz z wojnami w całym regionie, jesteśmy świadkami ogromnego poziomu agresji wśród ludzi. Obrazy z Ukrainy, Palestyny, Izraela wyglądają bardzo podobnie. Co się dzieje? Dlaczego jedna istota ludzka nagle zaczyna być tak agresywna wobec drugiej? Człowiek jest najbardziej przerażającym gatunkiem, jaki kiedykolwiek istniał na tym świecie. Ale jednocześnie to właśnie ten gatunek zdołał stworzyć wiele piękna, często genialnych dzieł sztuki i wykazać się tak głęboką ekspresją kreatywności. Tak więc, z jednej strony jesteśmy tak zręczni w niszczeniu, ale z drugiej strony jesteśmy również zręczni w uzdrawianiu siebie nawzajem.

Według F. Perlsa, kiedy świat wydaje się być zbyt przytłaczająco niebezpieczny lub nieobecny, aby angażować się w niego agresywnie, przechodzimy do biernego dostosowywania się do świata postrzeganego jako dany, a nasza aktywna agresja nie znika, ale zostaje skierowana przeciwko nam samym.

Aktywne i pasywne części są warte eksploracji, aby iść naprzód z naszą świadomością na temat zjawiska zachodzącego w naszym polu tu i teraz.

W tym warsztacie zamierzamy zbadać agresję, zarówno aktywną, jak i pasywną, twórczą i destrukcyjną. Zamierzamy mieszać formaty: od teorii po eksperymenty i wiele eksploracji. Nasza współtworzona przestrzeń z pewnością będzie pełna agresji, ale naprawdę wzbogacająca! Zapraszamy na naszą łódź do Łodzi!

Warsztat gestalt: praca terapeutyczna z tematem agresji skierowany jest do praktyków gestalt. Zaliczany jest do wymaganych godzin tzw. free choice, niezbędnych w procesie certyfikacji w nurcie Gestalt. Prowadzony będzie w języku angielskim i tłumaczony na język rosyjski.

Peter Philippson:

Peter Philippson, M.Sc. (Gestalt Psychotherapy) jest certyfikowanym UKCP psychoterapeutą i trenerem Gestalt, członkiem-nauczycielem i superwizorem Gestalt Psychotherapy & Training Institute UK, członkiem-założycielem Manchester Gestalt Centre, członkiem New York Institute for Gestalt Therapy, starszym trenerem GITA (Słowenia), członkiem wydziału IpsiG (Turyn), członkiem rady doradczej Center for Somatic Studies, członkiem-założycielem IG-FEST i gościnnym trenerem wielu programów szkoleniowych na całym świecie.

Dokument sprzedaży dla:
* - Pola oznaczone czerwoną gwiazdką są wymagane