Zapraszamy na warsztat z psychofarmakoterapii prowadzony przez lekarza psychiatrę Piotra Krasuskiego.

Tytuł: Mechanizm działania i rola leczenia biologicznego podczas psychoterapii. Psychoterapia – leczenie przyczynowe. Leczenie biologiczne – wyłącznie objawowe („symptomolityczne”), wspomagające.

Prowadzący: Piotr Krasuski

Organizator: Łódzka Szkoła Gestalt

Termin: 16.09.2023

Dzień warsztatu: Sobota: 10:00 – 16:00

Ilość godzin: 6 godzin zegarowych

Miejsce: Siedziba Łódzkiej Szkoły Gestalt, ul. Piotrkowska 125, Łódź

Koszt: 500 zł

Ogólny opis warsztatu – psychofarmakoterapia:

Praktyka stosowania leków psychotropowych, zwana psychofarmakoterapią, jest metodą leczenia zaburzeń psychicznych. Leki te oddziałują na ośrodkowy układ nerwowy, wywołując terapeutyczny wpływ na stan psychiczny. Psychofarmakoterapia jest realizowana w celu złagodzenia objawów związanych z zaburzeniami psychicznymi, rozwiązania samych zaburzeń lub zapobieżenia nawrotom w przyszłości. Warsztat pozwoli Ci zapoznać się z wiedzą na temat konkretnych leków stosowanych przy różnych rodzajach zaburzeń. Poznasz najczęściej wykorzystywane grupy leków psychotropowych u osób będących w psychoterapii oraz pozyskasz wiedzę na temat ich skuteczności, ale też skutków ubocznych podczas ich stosowania.

Pełny opis warsztatu, terminy, zgłoszenia oraz pozostałe informacje organizacyjne dostępne są TUTAJ.