Veronika Zhemchuzhnikova - prelegentka na Międzynarodowej konferencji Gestalt dla psychologów i psychoterapów | On-line 16 marca 2024 r.

Veronika Zhemchuzhnikova prelegentka na Międzynarodowej konferencji Gestalt dla psychologów i psychoterapów | On-line 16 marca 2024 r.

Z przyjemnością przedstawiamy wystąpienie wybitnej gestaltaltystki Veroniki Zhemchuzhnikovej (Kazachstan) na temat „Kryzys tożsamości narodowej i etnicznej we współczesnym świecie. Będąc etniczną Rosjanką urodzoną i mieszkającą w Kazachstanie”.

Obecnie, w czasach wojny rosyjsko-ukraińskiej, która wpłynęła na sytuację w całym regionie, ludzie są poróżnieni w wielu różnych kwestiach, a społeczność zawodowa jest podzielona na wiele różnych części. Niektórzy specjaliści przestają kontaktować się z innymi, niektórzy przestają mówić językiem używanym przez agresora. Ale język rosyjski nie może być własnością tylko jednego państwa, skoro w ciągu wieków był tworzony i rozwijany przez wiele narodów wywodzących się z kilku różnych kultur i posiadających różne przynależności.

Veronika Zhemchuzhnikova proponuje przebadać świadomość naszej tożsamości kulturowej, narodowej i etnicznej oraz roli, jaką odgrywają one w kontaktach i relacjach zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym:

„Urodziłam się i wychowałam w wielokulturowym kraju, mając piękne doświadczenie bycia jego częścią. Nowa sytuacja na świecie to zmienia. Czuję potrzebę wyjaśnienia sobie tej części mojej osobowości. Porozmawiajmy o tym, kim jesteśmy w nowym świecie i jak być razem”.

Po więcej informacji na temat konferencji, szczegóły programu oraz formularz zgłoszeniowy zapraszamy tutaj.