Alicja Gruszka-Nowak - certyfikowana trenerka, psychoterapeutka i instruktorka improwizacji ruchu. Odkryj jej autorskie cykle warsztatów.

Alicja Gruszka Nowak Łódzka Szkoła Gestalt małe zdjęcie

Alicja Gruszka-Nowak - trenerka

Prowadzę psychoterapię indywidualną dla osób dorosłych w nurcie Gestalt, a także projektuję i realizuję autorskie cykle warsztatów wspierające ucieleśnioną obecność i ożywiające somatyczną refleksyjność. W atmosferze szacunku i cierpliwości dla indywidualnych i kolektywnych rytmów, z troską o to, co dzieje się w kontakcie.

Spotykam życie…

…pracując i ucząc się podejścia Gestalt jako psychoterapeutka, superwizorka i trenerka

…praktykując ruch, sztukę tańca (taniec współczesny, improwizacja, terapia tańcem, performance, teatr ruchu)

…zasiadając w kręgu życia, plotąc troskliwie sieć jego połączeń

…medytując, tworząc rytuały nadające głębię i subtelny porządek w kruchości i płynności świata

Alicja Gruszka-Nowak - doświadczenie:

Pracuję od kilkunastu lat jako Psychoterapeutka i Trenerka (Certyfikaty ITG, PTPG, EAGT, ECP) oraz Instruktorka Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen). Ukończyłam Szkołę Superwizorów (Centro de Terapia y Psicología w Madrycie, lipiec 2024) i prowadzę praktykę superwizyjną. Asystuję i uczestniczę w autorskim Programie Szkoleniowym w Terapii BodyMind Gestalt® (holistycznego podejścia zorientowanego na ciało) u Arye Bursztyna.

Edukacyjnie współpracuję m.in. z Akademią Muzyczną w Krakowie na Wydziale Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej, z Akademią Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi, na kierunku Choreoterapia w Edukacji oraz z Centrum Counsellingu Gestalt w Krakowie (jako superwizorka i trenerka).

Odbyłam kilkuletni staż trenerski przygotowujący do nauczania psychoterapii w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie, prowadząc zajęcia m.in. z Procesu Ciała (2015-2020).

Uczę się, rozwijam i spotykam biorąc udział w warsztatach, projektach, konferencjach, zgromadzeniach i odosobnieniach.