Praca z seksualnością - warsztat Johnem Gillespie. 14.10 - 15.10.2023. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu. Łódzka Szkoła Gestalt.

Praca z seksualnością. Budowanie fundamentów w pracy terapeutycznej z E-RO-TY-CZNO-ŚCIĄ. – John Gillespie.

Serdecznie zapraszamy na warsztat z Johnem Gillespie!

Temat warsztatu: SE* SE* SE* workshop…. And more se*! Building our ground as therapists to work with sexPraca z seksualnością. Budowanie fundamentów w pracy terapeutycznej z cielesnością.

Prowadzący: John Gillespie

Organizator: Łódzka Szkoła Gestalt

Termin: 14.10 – 15.10.2023

Dni warsztatu: Sobota, niedziela: 9:00 – 19:00. W tym przerwy w godz. 13:00 – 15:00.

Ilość godzin: 20 godzin szkoleniowych

Miejsce: Siedziba Łódzkiej Szkoły Gestalt, ul. Piotrkowska 125, Łódź

Koszt: 1300 zł

*Studentów Łódzkiej Szkoły Gestalt obowiązuje zniżka w wysokości 200 zł za każdy warsztat/trening realizowany w konwencji Gestalt, która będzie odliczana od podanej ceny.

Zgłoszenia: wypełniony FORMULARZ prosimy wysyłać na adres mailowy: [email protected]

Tłumaczenie: Warsztat prowadzony będzie w języku angielskim i tłumaczony na język polski.

Warsztat skierowany jest dla psychoterapeutów i psychoterapeutów w szkoleniu. Prowadzony będzie w języku angielskim i tłumaczony na język polski. Liczba miejsc ograniczona! Zgłoszenia przyjmujemy  telefonicznie: 575 591 555 i mailowo:  [email protected]. Niezbędne będzie również wypełnienie formularza, który jest dostępny TUTAJ.

Zachęcamy również do udziału w bezpłatnym webinarze, który będzie idealnym wprowadzeniem do warsztatu. Serdecznie zapraszamy do zapisów!

Praca z seksualnością – opis warsztatu z Johnem Gillespie:

Co nam się podoba pod względem seksualnym? Co nas podnieca? Wokół czego czujemy wstyd lub poczucie winy? Czy mamy nierozwiązane traumy związane z seksem? Gdzie kręci nas uprzedmiotowienie lub „inność” drugiej osoby? Czy istnieją części naszej seksualnej osobowości, które spychamy pod ziemię? Komu zapłacono za stosunek?

Nie wszyscy rozmawiają o seksualności w terapii. Kiedy o seksie mówią gestaltyści, często jest on „oczyszczany” i mówi się o nim jako o „ładunku erotycznym” – Erosie. A co z tym, co trudne? Co z tym, co brudne? Co z częściami, które nie pasują dobrze do tego, za kogo lubimy się uważać?

Rozmowa o seksualności, naszych ciałach seksualnych i osobowościach może wydobyć na powierzchnię aspekty wstydu, izolacji, traumy, dynamiki przywilejów/opresji, a duchowa tożsamość może zostać wyodrębniona z codziennej osobowości i zakodowana w naszej seksualnej jaźni. Te części nas samych mogą często pozostać nietknięte podczas szkoleń terapeutycznych, a nawet samej terapii, ze względu na połączenie tabu, stopnia zaufania i osobistej intymności, które są niezbędne do dzielenia się naszymi seksualnymi jaźniami.

Podczas dwudniowego warsztatu John postara się stworzyć wystarczająco bezpieczną przestrzeń do dzielenia się, wspierania i utrzymywania tego, kim jesteśmy seksualnie. Nie będzie wymogu dzielenia się czymkolwiek, co nie jest komfortowe do zbadania. Będzie miejsce na rozmowy o seksie, naszych seksualnych historiach i na eksperymentowanie z dzieleniem się aspektami naszej seksualnej jaźni.

Tematy do zbadania obejmują:

• rozwój seksualny
  • odzyskiwanie doświadczeń seksualnych po nadużyciach/traumach seksualnych
  • władza, kultura i seks
  • relacyjność i nierelacyjność w seksie
  • starzenie się
  • jak odnosimy się do naszych ciał seksualnych i wstydu
  • seksualna gra… zabawa z erotyzmem, seks zabawki
  • seks i duchowość

Warsztat pozwoli zapoznać się z pracą Johna Gillespie oraz umożliwi uczestnikom pracę w większym komforcie z doświadczeniami klientów w zakresie seksualności i/lub pozwoli osiągnąć większy stopień osobistego komfortu wokół seksu.

Kilka słów o Johnie Gillespie:

John Gillespie jest wykwalifikowanym praktykiem gestalt i psychoterapeutą (MA Gestalt Therapy/Diploma in Counselling). Jest założycielem i dyrektorem naczelnym New Gestalt Voices. Posiada ogromne doświadczenie w pracy z osobami borykającymi się z traumą we wczesnym okresie życia, samotnością, wstydem, uzależnieniami, trudnościami w relacjach, lękiem/depresją, płcią/seksualnością, żalem i pytaniami o cel życia.

John Gillespie ukończył London Gestalt Centre, MA in Gestalt Psychotherapy, Metanoia, MSc in Gestalt Psychotherapy, PHG Reading Group z Perrym Klepnerem, Pracę z procesem fizycznym w Gestalt Institute Cleveland, Pracę z grupami i zespołami w London Gestalt Centre. Jest dyplomowanym psychoterapeutą sztuki integracyjnej (IATE) oraz posiada dyplom z doradztwa, które ukończył w Albany Centre. Prowadził liczne warsztaty na konferencjach, min:

• „Uzależnienia w roli terapeutów: Co się dzieje, gdy to my jesteśmy problemem i jak się wspieramy?” –  Warsztat prezentowany na konferencji UKAGP 2022 r.
  • „Czas i duchowość”: Warsztat prezentowany na konferencji EAGT w Budapeszcie 2019 r.
  • „Bringing Sex On”: Warsztat współfacylitowany z Chrisem O’Malleyem na Toronto AAGT Conference 2018 r.
  • Writing and Not Writing; doświadczalna eksploracja tego, co dzieje się, gdy siadamy do pisania. Warsztat współprowadzony z Martinem Cappsem na konferencji UKAGP 2017/ oraz z Chrisem O’Malleyem na konferencji UKAGP 2019