Lynne Jacobs (USA) prelegentka na Międzynarodowej konferencji Gestalt dla psychologów i psychoterapów | Online 23 marca 2024

Lynne Jacobs (USA) prelegentka na Międzynarodowej konferencji Gestalt dla psychologów i psychoterapów | Online 23 marca 2024

Zapraszamy do dołączenia do nas w trakcie Konferencji, gdzie pojawi się okazja zgłębić kwestie godności z Lynne Jacobs (USA) – wybitną amerykańską naukowczynią, gestaltystką oraz psychoanalityczką.

Kwestie godności w czasach kryzysu i wymuszonych przeprowadzek wymagają wielopoziomowych i multidyscyplinarnych badań, a znalezienie podstaw do osiągnięcia stabilności jest całkiem skomplikowane. Gdy godność zostaje poważnie naruszona, pole jest pełne beznadziei i rozpaczy. Lynne zaprasza do zbadania godności w kontekście wysokiej presji i częstych prześladowań oraz podejścia do życia. Zadaje nam, jako profesjonalistom, pytanie, które zamierzamy wspólnie zbadać zarówno z poziomu gestalt, jak i psychoanalitycznego: Co oferuje psychoterapia, aby wspierać ludzką godność w świecie, w którym szaleją upokorzenia?

Lynne oferuje rozważenie najbardziej zasobnych ścieżek we wspieraniu godności:

– nauczanie umiejętności radzenia sobie z procesem afektywnym,

– rozładowywanie presji związanej z przynależnością/nieprzynależnością społeczną oraz

– praca z perspektywy opartej na dialogu jako istotna w procesie łączenia się z innymi (znajdowania miejsca wspólnoty).

Dołącz do nas w ramach Konferencji, a wzbogacisz się o przejrzystość narzędzi i sposobów przywracania przynależnego poczucia godności, gdy zostaje ono zachwiane.

Serdecznie zapraszamy do zostania częścią analizy!