Jean-Marie Robine (Francja) prelegent na konferencji Gestalt dla psychologów i psychoterapeutów | On-line 23 marca 2024 r.

Nie ma potrzeby przedstawiania tej niezwykłej postaci w świecie gestalt – badacza gestalt, filozofa, wykładowcy, trenera, superwizora… bardzo nastawionej na życie osoby: Jean-Marie Robine.

Jean-Marie Robine zbada kwestie twórczego dostosowania w kryzysie z wielu różnych aspektów, szukając podstaw dla tu i teraz w stwierdzeniu Perlsa i Goodmana: nie jesteśmy W świecie, ale jesteśmy ZE świata! Jego częścią, jego dziełem…

Jean-Marie zadaje takie pytania jak: Jednak teraz, jak mam się dostosować? Poddać się?

Dlaczego nasi założyciele uważali, że „twórcze dostosowanie” może być zarówno celem psychoterapii, jak i środkiem do jego osiągnięcia?

Jakieś przemyślenia i wzajemne dyskusje?

Są to fundamentalne kwestie dla współczesnego przetrwania zarówno w praktyce zawodowej, jak i w życiu prywatnym. Jean-Marie rozpoczyna swoje poszukiwania od uświadomienia sobie, że skoro świat przeżywa ogromny kryzys, to każdy z nas również znajduje się w ogromnym kryzysie. Wnosi do tego badania swoją osobistą perspektywę: Ja też jestem w kryzysie!

Dołącz do nas na konferencji, a na pewno wiele wyniesiesz z tej wspólnej podróży!