Peter Philippson - po warsztacie o agresji w ŁSG dowiedzieliśmy się jak pracować z własną agresją i zwiększyć swoją świadomość.

Peter Philippson – po warsztacie o agresji w Łódzkiej Szkoły Gestalt:

W tym roku Peter Philippson przybył do Łódzkiej Szkoły Gestalt z tematami eksplorowanymi z różnych biegunów: wstyd i agresja. Uczestnicy, którzy wzięli udział w seminarium na temat agresji, mieli bardzo wysoki poziom energii, którą starannie moderował mistrz Gestalt. Peter podzielił się obszerną teorią, historycznymi twierdzeniami oraz swoimi własnymi poglądami teoretycznymi. Demonstrował, jak to działa w trakcie sesji pokazowych, oraz intensywnie pracował z dynamiką grupy.

Peter Philippson – po warsztacie o agresji

Zgodnie z opiniami uczestników, po warsztacie Petera Philippsona „Agresja: bierna, aktywna, twórcza, destrukcyjna„, zdobyli oni wiele ciekawych wglądów dotyczących swojej własnej agresji, jak również świadomość, jak pracować z nią w praktyce Gestalt. Pojawiło się wiele kwestii związanych z tematyką agresji, które zostały szczegółowo omówione i zbadane.

Niektórzy z uczestników zwrócili uwagę na atmosferę i troskliwe podejście ze strony Szkoły (ŁSG). To była naprawdę wzbogacająca przestrzeń, pełna ciepłych relacji oraz procesów zwiększających świadomość.

Okazało się, że wydarzenie miało także charakter wielokulturowy: oprócz Polaków, obecni byli uczestnicy z Białorusi, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Nawiązano nowe kontakty w wielu różnych obszarach: między uczestnikami, między różnymi teoriami filozoficznymi, elementami teorii Gestalt, teorią a praktyką, przeszłością a teraźniejszością. Seminarium stało się dla większości uczestników znaczącym wydarzeniem w ich życiu zawodowym.