Poznaj zespół trenerski Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży z wieloletnim doświadczeniem w pracy terapeutycznej.

Zespół trenerski Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży złożony jest doświadczonych międzynarodowych profesjonalistów – praktyków szkoleniowych – pracujących na co dzień z dziećmi i młodzieżą od ponad 20 lat.

Zespół trenerski

Silvia Tosi (Włochy)

Psycholożka i psychoterapeutka Gestalt. Trenerka w Instituto di Gestalt HCC we Włoszech. Superwizorka (akredytowana przez EAGT). Od 1998 roku pracuje jako psycholożka kliniczna i psychoterapeutka Gestalt w prywatnej praktyce i publicznej służbie zdrowia z dziećmi, młodzieżą i rodzinami. Była prezenterką na kilku kongresach i opublikowała kilka artykułów na temat psychoterapii Gestalt w wieku rozwojowym. Jest członkinią rady redakcyjnej czasopisma Quaderni di Gestalt oraz Gestalt Therapy Book Series. Była członkinią i przewodniczącą Komitetu Standardów Szkoleniowych EAGT.

Natalie Zhivolkovskaya (Białoruś/Litwa)

Psycholożka kliniczna, psychoterapeutka Gestalt, superwizorka, trenerka, współprowadząca program specjalizacyjny „Terapia Gestalt z dziećmi i młodzieżą” (2017-2020), członkini EAGT. Na co dzień pracuje z dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami (od ponad 20 lat), 10 lat pracowała jako psychiatra w warunkach klinicznych („Republikańskie Naukowo-Praktyczne Centrum Zdrowia Psychicznego” / Mińsk). Od 2020 roku Natalie mieszka na Litwie i kontynuuje codzienną praktykę z dziećmi i młodzieżą.

Bronagh Stars

Bronagh Starrs (Irlandia)

Bronagh Starrs jest konsultantką psychologiczną, superwizorką kliniczną, pisarką, prezenterką i trenerką z siedzibą w Omagh, Irlandia Północna. Dodatkowo pracuje jako konsultantka ds. rodzicielstwa dla wielu rodzin, szkół i agencji. Jako uznana ekspertka w dziedzinie psychoterapii młodzieży, Bronagh wykłada i prezentuje w całej Irlandii i na świecie na temat zjawisk rozwojowych i dynamiki terapeutycznej współczesnej młodzieży. Jej podejście do interwencji terapeutycznej u młodzieży jest zarówno innowacyjne, jak i głęboko relacyjne. Jej główne zainteresowania związane z dziedziną młodzieży to obecnie zjawisko lęku, rosnąca tendencja do diagnozowania i doświadczenie rozwoju płciowego.

Jon Blend (Wielka Brytania)

Psychoterapeuta dorosłych, dzieci i młodzieży zarejestrowany w UKCP i ECP. Ma 40-letnie doświadczenie w pracy z osobami w trudnej sytuacji emocjonalnej, w tym 15-letnie doświadczenie kliniczne w pracy z dziećmi i młodzieżą w NHS Family Consultation Service. Obecnie pracuje w prywatnej praktyce w zachodnim Londynie, oferując psychoterapię dorosłym, dzieciom i młodzieży. Spotyka się również z rodzinami i oferuję wsparcie rodzicielskie. Pracuje twarzą w twarz i online jako trener (w Wielkiej Brytanii i za granicą) oraz oferuje superwizję kliniczną. Jest również praktykiem Lifemusic, londyńskim muzykiem Playback Theatre i członkiem wydziału (Wellbeing Diploma) w Institute for Arts in Therapy and Education (IATE) w Londynie.

Krzysztof Kościółek (Polska)

Jest superwizorem, certyfikowanym psychoterapeutą Gestalt, seksuologiem, trenerem grupowym, nauczycielem zawodu psychoterapeuty. Jest założycielem Centrum Psychoterapii Przestworza. Posiada certyfikat European Association for Gestalt Therapy. Przygotowuje przyszłych psychoterapeutów do zawodu w Łódzkiej Szkole Gestalt oraz Instytucie Gestalt w Krakowie.

Specjalizuje się w pracy z osobami LGBTQ+/GSRD, zarówno tymi, którzy właśnie odkryli swoją tożsamość (seksualną, płciową, relacyjną lub kinkową) i mają trudności w jej akceptacji. Jak również tymi, którzy doświadczają problemów w relacjach, czy sferze seksualnej. Pracuje z osobami transpłciowymi oraz niebinarnymi przeżywającymi odrzucenie ze strony rodziny i znajomych lub borykają się z innymi problemami wymagającymi psychoterapii.

Osobą koordynującą program jest Karolina Ślifirska:

Karolina Ślifirska (Polska)

Psycholożka, dyrektorka Łódzkiej Szkoły Gestalt. Na co dzień pracuje w Dziennym Oddziale Terapeutycznym dla Młodzieży w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Łodzi oraz w prywatnym gabinecie.