• Temat:Praca ze złożoną / rozwojową traumą.
  • Prowadzący:Graham Colbourne
  • Tłumacz:Tomasz Ryłek
  • Organizator:Łódzka Szkoła Gestalt
  • Termin:19 kwietnia 2024 10:00 - 21 kwietnia 2024 18:00
  • Dni warsztatu:Piątek, sobota, niedziela
  • Ilość godzin:25 godzin szkoleniowych
  • Miejsce:Siedziba Łódzkiej Szkoły Gestalt, ul. Piotrkowska 125, Łódź
  • Cena:1500 zł
  • Język:Angielski
  • Tłumaczenie:symultaniczne na język polski
  • Dla kogo:Dla doświadczonych psychoterapeutów i trenerów Gestalt oraz innych modalności

Graham Colbourne – Warsztat Gestalt: Praca ze złożoną traumą

“W tym warsztacie oferuję wsparcie w rozwijaniu skutecznej praktyki dla doświadczonych psychoterapeutów którzy pracują z klientami dorastającymi w sytuacjach przemocy nadużyć, zaniedbań, chaosu czy braku bezpieczeństwa.

Jako praktycy mamy do czynienia z klientami, których codzienne życie i relacje często obejmują strach, przerażenie, dezorientację, depresję, wstyd, uzależnienie, beznadziejność, wściekłość i pustkę. Spotykając się z tymi klientami, przypominamy sobie o naszym własnym życiu i historii. Ponadto rezonujemy z tym, co przynosi klient – w naszych ciałach, impulsach i uczuciach.

Często odkrywam, że kiedy możemy pracować z tym poziomem złożoności i wyzwania, możemy stać się bardziej skuteczni w pracy z innymi klientami!”

Warsztat dedykowany doświadczonym terapeutom i trenerom Gestalt!

Warsztat specjalistyczny dedykowany jest:

• Certyfikowanym psychoterapeutom i trenerom Gestalt
    • Certyfikowanym psychoterapeutom i trenerom Szkół Psychoterapii innych modalności

Dni/godziny szkolenia:
19 kwietnia (piątek) | 10:00-18:00
20 kwietnia (sobota) | 10:00-18:00
21 kwietnia (niedziela) | 10:00-18:00

Graham Colbourne – Warsztat Gestalt: Praca ze złożoną traumą – cele:

• Warsztat zapewnia wsparcie w zakresie nawigowania we wspólnym ludzkim krajobrazie niepokoju;
  • Nabycie umiejętności nadawania sensu (wspólnie z Klientem) temu co dzieje się z chwili na chwilę i na przestrzeni czasu;
  • Stawanie się bardziej skutecznym w pomaganiu poprzez świadomość tego, co dzieje się tu i teraz
  • Podtrzymywanie siebie i klientów w nowych i zdrowszych relacjach we współegzystencji z tobą i w ich świecie.
  • Planowanie i monitorowanie procesu zdrowienia w kontekście unikalnych tematów rozwojowych i złożonej traumy każdego klienta.
  • Budowanie własnej solidności, gruntu i obecności, aby umiejętnie spotykać się z klientami we wszystkim, co wnoszą.

Warsztat będzie oferował:

Wsparcie teoretyczne – Aby zrozumieć, co dzieje się, gdy angażujemy się w procesy naszych klientów i co możemy zrobić, aby im pomóc, potrzebujemy ram koncepcyjnych jako wsparcia i wskazówek:

• Lepsze zrozumienie złożonej traumy relacyjnej / rozwojowej
  • Wprowadzenie do konkretnego modelu pracy z traumą
  • Rozwijanie zrozumienia teorii pola, która ma zastosowanie w tym obszarze pracy.
  • Szczególny nacisk na relacyjny proces ciała; praca z ciałem w celu wsparcia i projektowania eksperymentów relacyjnych
  • Jak pracować etycznie i brać pod uwagę ryzyko i możliwości w obliczu dylematów etycznych?
  • Wykorzystanie studium przypadku, superwizji i pracy na żywo do praktycznego zastosowania teorii

Wsparcie praktyczne – Warsztaty zapewnią żywe i stymulujące partnerstwo edukacyjne oraz środowisko, w którym będziemy mogli bezpośrednio zgłębiać tematy i istotne doświadczenia:

• Możliwości przedstawienia przypadków przykładowych i wspólnej refleksji
  • Demonstracja pracy i nadzorowana praktyka na żywo
  • Wsparcie w identyfikacji i zrozumieniu, w jaki sposób możesz być potencjalnie lub faktycznie przytłoczony w pracy z niektórymi klientami
  • Wsparcie w rozwijaniu własnego gruntu i obecności jako praktyka
  • Wsparcie w pomaganiu klientom w samoregulacji i łagodzeniu, wyrażaniu i integrowaniu ich doświadczeń oraz wypróbowywaniu nowych doświadczeń w relacjach z tobą.

Kilka słów o Grahamie Colbournie:

Doświadczony psychoterapeuta, superwizor i trener w Gestalt Psychotherapy Training Institute (GPTI), ukończył studia z zakresu superwizji klinicznej w Sherwood Psychotherapy Training Institute a także Studia z Psychoterapii Gestalt oraz Studia Podyplomowe w zakresie pracy z młodzieżą i społecznością lokalną. Posiada licencjat w zakresie biochemii. Jest terapeutą zrzeszonym w UKCP.

Przez wiele lat był trenerem w Birmingham, Yorku i Szkocji. Współkierownik York Psychotherapy Training Centre i i Edynburskiego Centrum Gestalt. Trener superwizorów w Anglii i Szkocji. Prowadzi superwizje stażystów i akredytowanych terapeutów z różnych modalności w warunkach indywidualnych i grupowych. Jako terapeuta prowadzi terapie indywidualne i grupowe oraz terapie par krótko i długoterminowe. Był egzaminatorem w GPTI i GITA oraz przewodniczącym komisji etycznej GPTI a także członkiem komisji ds. standardów szkoleniowych GPTI.

Rejestracja na to wydarzenie nie jest już możliwa