• Temat:The Power of Power: Godność jako uzdrawiające narzędzie w podejściu relacyjnym
  • Prowadzący:Lena Grigoryeva
  • Tłumacz:Tomasz Ryłek
  • Organizator:Łódzka Szkoła Gestalt
  • Termin:24 sierpnia 2024 09:00 - 25 sierpnia 2024 18:30
  • Dni warsztatu:Sobota, niedziela: 9:00-18:30
  • Ilość godzin:20 godzin szkoleniowych
  • Miejsce:Siedziba Łódzkiej Szkoły Gestalt, ul. Piotrkowska 125, Łódź
  • Cena:1200 zł
  • Język:Angielski
  • Tłumaczenie:symultaniczne na język polski
  • Free choice:Tak
  • Dla kogo:doświadczeni terapeuci Gestalt oraz studenci (którzy ukończyli rok rozwojowy)
  • Grupa:8-18 osób

Warsztat gestalt: Godność jako uzdrawiające narzędzie w podejściu relacyjnym – The Power of Power:

Warsztat gestalt: Godność jako uzdrawiające narzędzie w podejściu relacyjnym – The Power of Power oferuje eksplorację kwestii władzy w życiu uczestników i uczestniczek: począwszy od momentu, w którym ich matki przejęły władzę nad nowym życiem w ich ciele (ciąża), aż do momentu tu i teraz. Będziemy rozważać tu i teraz poprzez paradygmat pola w modalności gestalt na następujących poziomach: indywidualnym, społecznym, geopolitycznym. Dotkniemy kwestii podziałów społecznych, stygmatyzacji i dyskryminacji, wojen i ucisku, aby szukać zasobów do odbudowania podeptanej godności i poprawy witalności.

W ramach warsztatu przeprowadzimy eksperyment TimeLine w wersji gestalt, przechodząc przez wszystkie emocjonalnie i cieleśnie znaczące momenty pojawiającej się/zanikającej mocy w życiu uczestników. Zbadamy również dynamikę władzy w grupie i rozważymy kwestie godności jako narzędzia do naprawy traumy spowodowanej niewłaściwym wykorzystaniem władzy przez jednego człowieka wobec drugiego.

Światło dzienne nie mogłoby istnieć bez nocy. Czy wolność mogłaby istnieć bez tortur i dyktatury? Jak doświadczamy i cieszymy się władzą nad własnym życiem? Czy zawsze potrzebujemy władzy? Jak doświadczamy godności w obliczu poniżenia?

Te i wiele innych kwestii zostanie rozważonych poprzez doświadczanie i teorię za pomocą soczewek psychoterapii gestalt i filozofii. Warsztat składa się z wykładów, ćwiczeń empirycznych i dyskusji grupowych. Opiera się na szerokim doświadczeniu zawodowym i życiowym trenerki, która pracowała ze społecznościami LGBTQ+, osobami uwięzionymi i uwolnionymi w sytuacji opresji i prześladowań.

Warsztat jest świetną okazją do nauki i wymiany doświadczeń zawodowych.

Warsztat gestalt: Godność jako uzdrawiające narzędzie – opis prowadzącej:

Lena GrigorievaLena Grigorieva, członkini EAGT, IAAGT, trenerka Łódzkiej Szkoły Gestalt, dyrektorka New Gestalt Voices, członkini HR and SR Committer w EAGT, członkini Komitetu Rozwoju Regionalnego w IAAGT, przymusowa migrantka z Białorusi.

Dokument sprzedaży dla:
* - Pola oznaczone czerwoną gwiazdką są wymagane