Łódzka Szkoła Psychoterapii Gestalt

LGBTQ+ Friendly Łódzka Szkoła Gestalt

ŁÓDZKA SZKOŁA GESTALT – SZKOŁA PSYCHOTERAPII

Witamy w Łódzkiej Szkole Psychoterapii Gestalt

Łódzka Szkoła Gestalt jest instytutem oferującym 4- letnie całościowe szkolenie w zakresie psychoterapii. Nasz kurs jest prowadzony w nurcie Gestalt i spełnia formalne oraz jakościowe standardy Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Gestalt ( EAGT).

Misja Szkoły Gestalt

Nasze szkolenie opiera się na założeniu, że głównym czynnikiem leczącym jest relacja a człowiek funkcjonuje jako całość cielesno- umysłowo- duchowa. Celem działań terapeutycznych jest przywracanie zdrowej równowagi w funkcjonowaniu człowieka w środowisku z poszanowaniem jego możliwości, wartości i celów z uwzględnieniem wszystkich zasobów związanych z pochodzeniem, rasą, religią, tożsamością i przynależnością kulturową i płcią.

Traktujemy Gestalt nie tylko jako nurt psychoterapeutyczny, ale także jako sposób życia, w którym ważne jest tworzenie i pielęgnowanie więzi pomiędzy ludźmi i budowanie grup społecznych wspierających szacunek a nawet czułość wobec środowiska naturalnego. Sensem naszych działań jest dostrzeganie połączenia pomiędzy świadomością a wysoką jakością życia oraz to że wszyscy współtworzymy wspólne pole, które zwrotnie na nas wpływa.

Ogólnym celem programu jest wspieranie studentów w kształtowaniu żywej i etycznej postawy wobec drugiego człowieka ugruntowanej w tu i teraz, rozwijanie umiejętności praktycznych oraz pogłębianie rozumienia podstaw teoretycznych, a także wzmacnianie indywidualnego, unikatowego stylu pracy jako psychterapeutów.