Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży to szkolenie w nurcie Gestalt przygotowujące do pracy terapeutycznej z dziećmi i nastolatkami.

Czym jest SPDIM?

Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży to 15-miesięczny plan szkolenia terapeutycznego przygotowany z myślą o osobach pragnących uzupełnić oraz poszerzyć swoje kompetencje o specjalistyczną wiedzę dotyczącą pracy psychoterapeutycznej z najmłodszymi oraz młodzieżą. Zapraszamy do zapisów.

W dzisiejszych czasach dzieci i młodzież stoją w obliczu dużych zagrożeń, przechodząc przez liczne wyzwania wyłaniające się z pola pełnego niepewności i niestabilności. Potrzebują profesjonalnej opieki i wsparcia, aby pomyślnie przejść przez swoje doświadczenia.

Cele – Studium Psychoterapii dzieci i młodzieży

Praca terapeutyczna skierowana do dzieci i młodzieży w nurcie Gestalt wymaga gruntownego przygotowania związanego z trzema elementami:

• znajomością specyfiki rozwoju psychospołecznego charakterystycznego dla dzieci i młodzieży w poszczególnych okresach życia,
  • znajomością psychopatologii, czy charakterystycznych symptomów i rodzaju cierpienia, które pojawia się w pracy z młodymi ludźmi oraz
  • znajomością metod pracy terapeutycznej zakorzenionych nurcie Gestalt z całym jego zapleczem filozoficzno- teoretycznym.

Studium Psychoterapii dzieci i młodzieży – program ramowy:

W Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży proponujemy Państwu program, który został przygotowany w oparciu o najbardziej aktualną wiedzę z zakresu psychologii rozwojowej, psychopatologii oraz neuronauki a także relacyjne podejście Gestalt uwzględniające teorię pola. W programie bierzemy pod uwagę kontekst indywidualny, społeczny i kulturowy w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzinami, których najmłodsi przedstawiciele są „delegatami”.

Program składa się z:

• 8 seminariów szkoleniowych stacjonarnych (20 godzin szkoleniowych każde: piątek: 15:00 – 19:00, sobota, niedziela: 9:00 – 15:00)
  • 7 sesji superwizyjno – wykładowych online (5 godzin szkoleniowych każda: czwartek: 15:00 – 19:00).

Metodologia Studium

Łącznie program obejmuje 195 godzin szkoleniowych. Seminaria szkoleniowe odbywają się w siedzibie Łódzkiej Szkoły Gestalt w Łodzi i obejmują wykłady, ćwiczenia, eksplorację własnych doświadczeń uczestników, elementy superwizyjne. Sesje superwizyjno-wykładowe mają na celu zapewnienie przestrzeni do wymiany doświadczeń, asymilacji wiedzy i mają charakter konsultacyjny z jednej strony z drugiej zaś, zawierają wykład/seminarium prowadzone przez eksperta i stanowią uzupełnienie wiedzy z zajęć stacjonarnych.

Etapy nauki

Podczas pierwszego roku szkolenia na SPDiM (4 spotkania stacjonarne i 4 spotkania online) uczestnicy/uczestniczki poznają podstawy nurtu Gestalt w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Drugi rok to poziom zaawansowany z możliwością zgłębienia zagadnień związanych z psychopatologią.

Program zapewnia możliwość uczenia się poprzez teorię i praktykę, pracę opartą o analizę studiów przypadków, dzielenie się osobistymi doświadczeniami. Każde seminarium będzie miało możliwość konsultacji w celu zbadania teorii w najbardziej praktyczny sposób.

Podsumowanie Studium

Program kończy się otrzymaniem certyfikatu uczestnictwa wystawionym przez Łódzką Szkołę Gestalt/ członka stowarzyszonego EAGT.

Program Studium Psychologii Dzieci i Młodzieży realizowany jest przez międzynarodowy zespół doświadczonych praktyków Gestalt pracujących na co dzień z dziećmi i młodzieżą.

Informacje organizacyjne – podsumowanie:

Organizator: Łódzka Szkoła Gestalt

Data pierwszego zjazdu 1 edycji: 28.03.2025

Data ostatniego zjazdu 1 edycji: 31.05.2026

Ilość godzin: 195 godzin szkoleniowych – 15miesięczny program realizowany w latach 2025-2026

Miejsce: Siedziba Łódzkiej Szkoły Gestalt, ul. Piotrkowska 125, Łódź

Ilość uczestników: minimum 14, maksimum 20 osób

Koszt: 22 500 zł (4 500 zł wpisowe + 15 rat po 1200 zł)

Języki: włoski, rosyjski, angielski z zapewnionym tłumaczeniem na język polski.

Harmonogram 1 edycji: HARMONOGRAM

Zapisy: Formularz zgłoszeniowy

Dodatkowe informacje można uzyskać pod: