Praca z ciałem – warsztat gestalt z Aniką Wycislik-Wilson – Łódzka Szkoła Psychoterapii Gestalt gorąco poleca!

 • Temat: Praca z ciałem w ujęciu Gestalt
 • Prowadzący: Anika Wycislik-Wilson
 • Organizator: Łódzka Szkoła Gestalt
 • Termin: 20 lipca – 21 lipca 2024
 • Dni warsztatu: Sobota, niedziela: 9:00-15:00
 • Ilość godzin: 15 godzin szkoleniowych
 • Miejsce: Siedziba Łódzkiej Szkoły Gestalt, ul. Piotrkowska 125, Łódź
 • Cena: 900 zł
 • Język: Polski
 • Free choice: Tak
 • Dla kogo: Dla psychoterapeutów i psychoterapeutów w szkoleniu
 • Grupa: 6-16 osób

Praca z ciałem – warsztat gestalt:

Warsztat jest zaproszeniem dla osób, które czują głęboką potrzebę odnalezienia, powrotu do “domu”. Miejsca w swoim ciele, „Ziemi” swojego ciała, w których uda się zasiać i ugruntować gotowy na to fragment jestestwa. Jest też dla tych, którzy już uprawiają swój kawałek Ziemi, a chcieliby pogłębić lub poszerzyć możliwości swojego ucieleśnienia.

To nie jest warsztat o zdrowym stylu życia. Nie jest to również warsztat o tworzeniu lepszej wersji siebie. W tej podróży zapraszam Cię do bezwzględnie szczerej możliwości odnalezienia swojej historii i zmagań związanych z napiętnowaniem ciała/Ziemi zarówno w świecie zewnętrznym, jak i wewnętrznym, eksplorując ją z delikatnością jedwabiu.

Moja nauczycielka powiedziała mi kiedyś, że wszystko, co robimy z nienawiścią do siebie i swojego ciała, będzie wracać do punktu wyjścia i nieść dodatkowe obciążenia… Wszystkie ćwiczenia, zdrowe odżywianie, kursy i treningi mające na celu „poprawę” są często głosami cichej nienawiści do samej/samego siebie.

Zapraszam do autentycznej, delikatnej i nieco niesfornej podróży przez to, co jest miłością, a co nienawiścią. Postaram się nauczyć Cię je rozróżniać. Przekształcimy dyscyplinę w ODDANIE. To bardzo ważna różnica. Pomogą nam w tym subtelne formy ekspresji, do których Was zaproszę. Popracujemy w grupie, w parach, czasami w trójkach, a niekiedy w ciszy. Jest to również zaproszenie w kierunku żywotności wyczuwalnej na największej przestrzeni ciała. Przez te dwa dni będziemy pomagać sobie nawzajem jako grupa, społeczność.

Kilka słów od Aniki:

Zapraszam osoby, które są w trakcie terapii (ponieważ spędzimy tylko dwanaście godzin razem i nie wiem, co się otworzy, a co będzie wymagało dalszego wsparcia) lub osoby, które mają już rozbudowaną swoją mapę wsparcia i samoświadomość, gdzie ją zasilić. Chciałabym, abyście decydując się na udział w tych warsztatach mieli przestrzeń do kontynuowania tego otwarcia i ciekawości, jeśli będzie taka potrzeba. Oczywiście zadbam o bezpieczeństwo, granice i domknięcie najlepiej jak potrafię. Włączę cię w ten proces.

Zachęcam do zaopatrzenia się w wygodny, swobodny strój. Proszę również o przyniesienie  notesów lub kartek papieru, jeśli ekspresja będzie miała formę pisania lub rysowania.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie wydarzenia.