Dan Bloom (USA) prelegent na Międzynarodowej Konferencji Gestalt dla Psychologów i Psychoterapeutów | Online 16 marca 2024 r.

Dan Bloom (USA) prelegent na Międzynarodowej Konferencji Gestalt dla Psychologów i Psychoterapeutów | Online 16 marca 2024 r.

Z przyjemnością przedstawiamy znanego na całym świecie filozofa gestalt, naprawdę odważną i wspaniałą osobę, z otwartym sercem i otwartym umysłem – terapeutę, wykładowcę i pisarza Dana Blooma.

Dan jest członkiem i obecnym prezesem New York Institute for Gestalt Therapy, a także byłym prezesem International Association for the Advancement of Gestalt Therapy. Prace Dana zostały przetłumaczone na 7 języków i szeroko opublikowane.

Dan nawiązuje do mitologii greckiej w swoim wystąpieniu „Krew na naszej ziemi: Antajos, ziemia i ojczyzna”. Wystąpienie to jest interdyscyplinarną podróżą przez bardzo głębokie kwestie egzystencjalne, takie jak:

  • Jak to możliwe, by wciąż doświadczać ziemi pod naszymi stopami – stopami, które szurają po gruzach naszej teraźniejszości, przeszłości i przyszłości?
  • Jak możemy ponownie utworzyć ojczyzny po zniszczeniu naszych osobistych światów?

Poprzez fenomenologiczną soczewkę gestalt Dan Bloom uświadamia nam, że kontakt jest nie do zatrzymania, że żyjemy obok siebie bez względu na to, gdzie i jak się znajdujemy.

Mieszkać to żyć w oparciu o granicę kontaktu ze światem, który wykracza poza samo doświadczenie.

Dołącz do naszej konferencji i ciesz się podróżą głęboko egzystencjalnymi liniami lotniczymi!