Bezpłatny webinar z Rafaelem Cortiną! 09.05.2023, Podejście gestalt do uzdrawiania traumy i wspierania powrotu do zdrowia - ŁSG

Bezpłatny webinar z Rafaelem Cortiną

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar z Rafaelem Cortiną.

Temat webinaru: Podejście gestalt do uzdrawiania traumy i wspierania powrotu do zdrowia

Organizator: Łódzka Szkoła Gestalt

Webinar został zarejestrowany: 09.05.2023

Webinar dedykowany jest do psychologom i psychoterapeutom. Prowadzony jest w języku angielskim i tłumaczony na język polski.

Zapis wideo wydarzenia:

Bezpłatny webinar z Rafaelem Cortiną – opis wydarzenia:

Webinar może posłużyć jako wprowadzenie do warsztatu czerwcowego. Pozwala zapoznać się z pracą Rafaela Cortiny. Trudne dzieciństwo i wydarzenia życiowe kształtują sposób, w jaki jednostki postrzegają siebie i świat, co ma wpływ na relacje, umiejętności radzenia sobie z trudnościami czy poczucie własnej wartości. Powszechnym i początkowo skutecznym sposobem radzenia sobie z wpływem traumy i przystosowywania się do świata są zachowania kompulsywne. Zapewniają one tymczasową ulgę i znieczulają emocjonalny i relacyjny ból. Celem webinaru jest przedstawienie roli układu nerwowego, związku pomiędzy uzależnieniem a traumą oraz zastosowanie tej wiedzy w ramach podejścia gestaltowego/relacyjnego w celu wsparcia procesu zdrowienia.

Kilka słów o Rafaelu Cortinie

Rafael J. Cortina jest licencjonowanym terapeutą małżeńskim i rodzinnym w stanie Kalifornia, magistrem terapii uzależnień, certyfikowanym specjalistą od traumy klinicznej oraz certyfikowanym psychoterapeutą Gestalt. Jako terapeuta dwujęzyczny (angielsko-hiszpański) pracował w Meksyku i Stanach Zjednoczonych. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w pracy z osobami, parami, rodzinami i grupami. Jest magistrem psychologii w zakresie doradztwa oraz magistrem administracji biznesowej z naciskiem na marketing. Studia ukończył w National University w San Diego. Obecnie jest członkiem wydziału adiunkta na National University oraz redaktorem/członkiem zarządu International Association of Advancement in Gestalt Therapy. Posiada ogromne doświadczenie w pracy z osobami z zaburzeniami nastroju izaburzeniami  lękowymi, uzależnieniami, żałobą i stratą, podwójną diagnozą, pracą z traumą, LGBTQ+, doradztwem w zakresie HIV/AIDS, pracą ze snem, terapią par i psychoterapią zorientowaną na Gestalt.

Jest byłym dyrektorem klinicznym w ACI Specialty Benefits, członkiem wydziału na University of Phoenix, San Diego Campus, członkiem wydziału wiodącego w Humanistycznym Instytucie Psychoterapii Gestalt w Tijuanie w Meksyku. Pracował w Sharp Mesa Vista Outpatient Dual Diagnosis Program, LGBT Center, San Diego Hospice oraz Worker w Bayview Behavioral Health Campus. Prowadził również warsztaty, szkolenia, wykłady, międzynarodowe konferencje i superwizje, wirtualnie i osobiście w Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie, Afryce, Azji i Europie.