BodyMind Gestalt Therapy i Teoria Pola - trening terapeutyczny z Joanną Sawicz w Łódzkiej Szkole Gestalt w terminie 28.05.2025 – 31.05.2025

BodyMind Gestalt Therapy i Teoria Pola – trening terapeutyczny z Joanną Sawicz – Łódzka Szkoła Gestalt serdecznie zaprasza do udziału w treningu realizowanym w nurcie Gestalt!

Organizator: Łódzka Szkoła Gestalt

Osoba prowadząca: Joanna Sawicz

Termin: 28.05.2025 – 31.05.2025

Dni i godziny treningu:

• Środa: 9:00 – 19:00
  • Czwartek: 9:00 – 19:00
  • Piątek: 9:00 – 19:00
  • Sobota: 9:00 – 19:00

Ilość godzin: 40 godzin szkoleniowych

Miejsce: Siedziba Łódzkiej Szkoły Gestalt, ul. Piotrkowska 125, Łódź

Ilość miejsc:  min 8/max 14

Koszt: 1500 zł

Trening skierowany jest do psychoterapeutów/-ek i psychoterapeutów/-ek w szkoleniu Gestalt oraz innych modalności. Zaliczany jest do wymaganych godzin terapii grupowej, niezbędnych w procesie certyfikacji w nurcie Gestalt. Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem formularza, który jest dostępny na stronie wydarzenia.

Uczestnicy i uczestniczki treningu po jego zakończeniu otrzymają zaświadczenie potwierdzające udział w treningu.

BodyMind Gestalt Therapy i Teoria Pola – opis treningu terapeutycznego:

Terapia BodyMind Gestalt (BMGT) jest holistycznym podejściem zorientowanym na ciało, które ma swoje korzenie w pionierskim programie stworzonym w Instytucie Gestalt w Cleveland przez Jamesa Kepnera i jego współpracowników, a potem rozwiniętym w obecnej formule przez Arye Bursztyna na Uniwersytecie w Tel Awiwie.

Z perspektywy BMGT, nasze ciało jest inteligentne, ma zdolność samoorganizacji i samoregulacji.

Eksperymentowanie w BMGT jest nie tylko zestawem wyuczonych praktyk i ustalonych sposobów postępowania.  Praktykowanie BMGT zwiększa świadomości oddechu, uziemienia i ześrodkowania, poszerza  świadomość wrażeń, ruchów, mikro gestów i organizacji ciała. Wszystko to wspiera budowanie kontaktu i ucieleśnionej obecności.

Powszechnie znane jest stwierdzenie, że lecząca jest relacja terapeutyczna. W terapii Gestalt i BodyMind Gestalt terapeuta buduje  otwarty, uczciwy i inkluzywny dialog poprzez rżónorodne i wielorakie formy komunikacji, nie tylko werbalne, ale także poprzez ruch, wyobraźnię, sztukę, umiejętność dostrajania, empatii  i własną ucieleśnioną obecność. Terapeuta całym sobą zawiera, tworzy i współtworzy kontakt z ddrugim człowiekiem.

Całość zanurzona jest polu terapeutycznym, uznając że każda osoba wnosi to, co aktualne i żywe w nim na daną chwilę, jednocześnie z całym swoim dotychczasowym doświadczeniem i kontekstem w jakim żyje. Przyjmujemy, zawieramy i obejmujemy całego człowieka, ze wszystkim czego doświadcza. Amputowanie i odrzucanie jakiś aspektów kaleczy i uniemożliwia przeżywanie spełnienia, radości, żywotności.

To co nas odżywia, koi, reguluje to doświadczanie kontaktu. Od początku naszego istnienia istniejemy w relacji. Dowiadujemy się, że istniejemy w kontakcie z Drugim. To inny człowiek nas dotyka, widzi nas, słyszy, reaguje. Widzimy siebie, czujemy siebie w kontakcie granicznym. Ja odbieram siebie, poprzez Ciebie, Ty odbierasz siebie poprzez mnie. Jest miedzy nami wymiana, fluktuacja, żywa i zasilająca obie osoby. Potrzebujemy Drugiego człowieka by wzrastać. Dzięki ucieleśnionej obecności wzrastamy, żyjemy.

Więcej na stronie: joannasawicz.pl