Trening terapeutyczny w nurcie Gestalt edycja 3 zaliczany jest do terapii grupowej, niezbędnej w procesie certyfikacji w nurcie Gestalt.

Temat:
Trening terapeutyczny w nurcie Gestalt
Prowadzący:
Termin:
26 marca 2025 09:30 - 30 marca 2025 13:00
Miejsce:
Siedziba Łódzkiej Szkoły Gestalt, ul. Piotrkowska 125, Łódź
Język:
Polski
Dni warsztatu:
Środa, czwartek, piątek, sobota, niedziela
Cena:
1350 zł
Dla kogo:
Dla psychoterapeutów i psychoterapeutów w szkoleniu
Ilość godzin:
40 godzin szkoleniowych
Grupa:
minimum 8 osób
Free choice:
Tak
Opis wydarzenia:

Trening terapeutyczny w nurcie Gestalt edycja 3 – kilka słów od Kamili Biały:

Podczas treningu pracuję z id (funkcją to) życia grupowego, nie abstrahuję też od form pracy relacyjnej. Każda osoba w grupie ma swój udział w wyłaniających się doświadczeniach i jest przez nie tworzona.

Interesuje mnie eksplorowanie w grupie takich doświadczeń, które stanowią społeczno-kulturowe tło naszej pracy terapeutycznej, czyli kwestii płynności, fragmentaryczności, inności, obcości i przynależności. Jest to równoznaczne skupieniu na (między)cielesności-jako-tłu tworzenia konkretnych znaczeń. Innymi słowy, na takim tle ucieleśnionego rezonowania będziemy wspierać każde figuralne cierpienie czy po prostu doświadczenie.

To grupa jako całość wspiera poszczególne osoby w szukaniu w tu-i-teraz swoich odpowiedzi na niedokończone sprawy. Mimo przyjętej perspektywy teorii pola, moja odpowiedzialność jako prowadzącej różni się od tej przynależnej poszczególnym osobom w grupie.

Ponieważ jest to trening, szczególną uwagę kieruję na proces wspólnego uczenia się i warunki tegoż. Jest to, jeśli spojrzycie na harmonogram dni, relatywnie intensywne doświadczenie z dostatecznym czasem na asymilowanie. Współczesny świat, w tym świat przynoszony przez osoby do terapii, charakteryzuje wysoki poziom akceleracji i złożoności, jak i permanentny stan kryzysu (wiele kryzysów istnieje jednocześnie: ekologiczny, pandemiczny, społeczny i polityczny – wojna w Ukrainie). Jeśli mogę mieć na to wpływ, chcę zaproponować ramę, która nie replikuje tego tempa, a zostawia przestrzeń na wycofanie swojej energii. Kontakt jest na tyle dobry, na ile możemy wycofać się (PHG)”.

Trening terapeutyczny w nurcie Gestalt edycja 3 skierowany jest do psychoterapeutów/-ek i psychoterapeutów/-ek w szkoleniu Gestalt. Zaliczany jest do wymaganych godzin terapii grupowej, niezbędnych w procesie certyfikacji w nurcie Gestalt.

Godziny pracy:

    • Środa: 9:30 – 18:00
    • Czwartek: 9:30 – 18:00
    • Piątek: 9:30 – 18:00
    • Sobota: 9:30 – 18:00
    • Niedziela: 9:00 – 13:00
Zapisz się
Dokument sprzedaży dla:
* - Pola oznaczone czerwoną gwiazdką są wymagane