Bronagh Starrs - psychoterapeutka, pisarka i prezenterka. Jej praca obejmuje terapię młodzieży i wykłady w całej Irlandii i na świecie.

Bronagh Stars

Bronagh Starrs jest konsultantką psychologiczną, superwizorką kliniczną, pisarką, prezenterką i trenerką z siedzibą w Omagh, Irlandia Północna. Dodatkowo pracuje jako konsultantka ds. rodzicielstwa dla wielu rodzin, szkół i agencji. Pracuje zarówno w języku irlandzkim, jak i angielskim i jest regularną współpracowniczką krajowych programów medialnych w Irlandii. Bronagh jest twórczynią i dyrektorką programu MSc Adolescent Psychotherapy w Dublin Counselling & Therapy Centre we współpracy z University of Northampton i wykłada ten dwuletni program (pierwszy i jedyny program magisterski na świecie w całości poświęcony interwencji terapeutycznej u młodzieży) od 2012 roku. Bronagh była również zaangażowana w szkolenie psychoterapeutów zorientowanych na dorosłych w perspektywie humanistycznej, od pewnego czasu czerpiąc z jej korzeni w praktyce Gestalt. Jako uznana ekspertka w dziedzinie psychoterapii młodzieży, Bronagh wykłada i prezentuje w całej Irlandii i na świecie na temat zjawisk rozwojowych i dynamiki terapeutycznej współczesnej młodzieży. Jej podejście do interwencji terapeutycznej u młodzieży jest zarówno innowacyjne, jak i głęboko relacyjne. Jej główne zainteresowania związane z dziedziną młodzieży to obecnie zjawisko lęku, rosnąca tendencja do diagnozowania i doświadczenie rozwoju płciowego.

Bronagh Starrs – doświadczenie:

Psychoterapeutka Gestalt od 24 lat pracująca w prywatnej praktyce. Członkini ICP (Irish Council for Psychotherapy) i akredytowana członkini IAHIP (Irish Association of Humanistic & Integrative Psychotherapy). Akredytowana superwizorka kliniczna IAHIP. Dyrektorka programowa, MSc Adolescent Psychotherapy – Dublin Counselling & Therapy Centre we współpracy z University of Northampton. Dyrektorka kampusu i współprowadząca program MSc Counselling & Psychotherapy (Omagh Campus) Dublin Counselling & Therapy Centre we współpracy z University of Northampton. Wykładowczyni i moderatorka warsztatów w pokrewnych dziedzinach zdrowia psychicznego nastolatków. Założycielka i dyrektorka Blackfort Adolescent Gestalt Institute – profesjonalnego centrum rozwoju dla profesjonalistów pracujących w dziedzinie psychoterapii młodzieży blackfortinstitute.ie. Poza tym jest nauczycielką muzyki i terapeutką tańcem.

Bronagh Starrs – publikacje:

Pierwsza książka Bronagh, „Adolescent Psychotherapy – A Radical Relational Approach” (Routledge, 2019), została doceniona na świecie i stała się podręcznikiem w wielu programach szkoleniowych dla młodzieży z różnych podejść terapeutycznych. Napisała również różne artykuły na ten temat, w tym kilka prac w British Gestalt Journal, w tym „Working with Adolescents from a Catholic Background in Northern Ireland: a Generation’s Long Accumulation of Shame” (Vol 17, 1. 2008) i „Contact and Despair: A Gestalt Approach to Adolescent Trauma” (Vol 23, 2. 2014) oraz wniosła kilka rozdziałów do zbioru „Relational Child, Relational Brain” (Gestalt Press/Routledge, 2017). Jej najnowsza publikacja „Adolescent Configuration Styles, Parenting and Psychotherapy A Relational Perspective” (Routledge 2023) okazała się popularna wśród profesjonalistów, rodziców i nawet samych nastolatków. Obecnie kończy książkę dla rodziców, która bada dynamikę prezentacji lękowej i oferuje strategie relacyjne do wsparcia zmagających się nastolatków.