Monika Sommerfeld-Matula - trenerka ŁSG i tłumaczka. Odkryj jej podejście do budowania bezpiecznej przestrzeni dla rozwoju osobistego.

Monika Sommerfeld-Matula – trenerka:

Monika Sommerfeld-Matula - trenerka łódzkiej szkoły gestalt

W przerwach od pracy terapeutycznej bywa tłumaczką języka włoskiego. Ostatnio tłumaczy wyłącznie warsztaty psychoterapeutyczne, dzięki czemu może być w żywym kontakcie z włoskimi mistrzami Gestalt (m.in. Giovanni Salonia, Valeria Conte, Simona Landi). Uczy się od nich nie tylko teorii, ale również specyficznego podejścia do pracy – to niezwykle poszerzyło jej warsztat.

W pracy najważniejsze jest dla niej autentyczne spotkanie z drugim człowiekiem, towarzyszenie mu w poszerzaniu świadomości jego potrzeb, zasobów, deficytów, nieuleczonych zranień – tak, by mógł iść przez życie z poczuciem bezpieczeństwa, spełnienia i dostępem do swojej żywotności.

Prócz pracy spełnienie przynoszą jej relacje z bliskimi i przyjaciółmi, a także kontakt z naturą, sztuką i literaturą. Odpoczywa wędrując po górach, wylegując się na morskiej plaży, mocząc stopy w nurcie rzeki, śpiewając z grupą muzycznych przyjaciół, uprawiając swój przydomowy ogródek, tańcząc, ćwicząc jogę.

Ma męża Piotra i syna Adama, których wymienia na końcu, choć są w samym centrum jej uniwersum.

Monika Sommerfeld-Matula – doświadczenie:

Jest certyfikowaną psychoterapeutką Gestalt (certyfikat EAGT) i arteterapeutką. Ukończyła całościowy kurs psychoterapii w Szkole Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie oraz Podyplomowy Kurs Arteterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Łodzi.

W latach 2017-2019 pracowała jako psychoterapeuta grupowy i indywidualny w Dziennym Oddziale Ogólnopsychiatrycznym oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego i Poradni Psychologicznej MKK Trimed w Łodzi.

Od 2018 r. Monika Sommerfeld-Matula prowadzi praktykę psychoterapeutyczną w gabinecie prywatnym w Łodzi oraz online (w języku polskim i włoskim). Pracuje z osobami dorosłymi w zakresie psychoterapii indywidualnej, psychoterapii grupowej, terapii par, udziela konsultacji rodzicielskich, organizuje warsztaty rozwojowe i arteterapeutyczne.