Healing trauma and supporting recovery - Gestalt workshop with Rafael Cortina. 16.06 - 18.06.2023. Lodz Gestalt School.

Topic:
Healing Trauma in the Path of Recovery: A Compassionate/Relational Gestalt Approach - A Gestalt approach to healing trauma and supporting recovery
Leader:
Deadline:
16 June 2023 09:00 - 18 June 2023 15:00
Place:
Headquarters of the Lodz Gestalt School, ul. 125 Piotrkowska St., Lodz
Language:
English
Workshop days:
Friday, Saturday, Sunday
Price:
1500 zł
For whom:
For psychotherapists and psychotherapists in training
Number of hours:
25 training hours
Translation:
Polish
Free choice:
Yes
Event description:

Healing trauma and promoting recovery in a Gestalt approach – Rafael Cortina

Uzdrawianie traumy – Łódzka Szkoła Gestalt zaprasza na wydarzenie!

Healing Trauma – a description of the Workshop with Rafael Cortina:

Traumatyczne dzieciństwo i wydarzenia życiowe kształtują sposób, w jaki jednostka postrzega siebie i świat, co ma bezpośredni wpływ na relacje, postrzeganie siebie, umiejętności radzenia sobie, poczucie własnej wartości itp. Niestety, powszechnym i początkowo skutecznym sposobem radzenia sobie z wpływem traumy i przystosowywania się do świata są zachowania uzależniające. Przynoszą one chwilową ulgę i znieczulają ból emocjonalny i relacyjny. Celem warsztatu jest głębsze zrozumienie związku między uzależnieniem a traumą, roli układu nerwowego, niekorzystnych doświadczeń z dzieciństwa, teorii poliwagalnej oraz zastosowanie tej wiedzy w ramach psychoterapii Gestalt w celu wspierania procesu zdrowienia. Szkolenie to będzie kładło nacisk na nauczanie klinicznego modelu leczenia traumy i uzależnień poprzez przedstawienie związku między uzależnieniem a traumą, roli układu nerwowego oraz zastosowania tej wiedzy w ramach podejścia gestaltowskiego/relacyjnego. Celem jest pomoc klientom w rozwinięciu ich zdolności do odkrywania granicy kontaktu i budowania nowych doświadczeń, które mogą prowadzić do możliwości rozwoju i zdrowienia.

Rafael Cortina – kilka słów:

Rafael Cortina jest licencjonowanym terapeutą małżeńskim i rodzinnym w stanie Kalifornia, magistrem terapii uzależnień, certyfikowanym specjalistą traumy klinicznej oraz certyfikowanym psychoterapeutą Gestalt.

Doświadczenie

Jako terapeuta dwujęzyczny (angielsko-hiszpański) pracował w Meksyku i Stanach Zjednoczonych. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w pracy z osobami, parami, rodzinami i grupami. Jest magistrem psychologii w zakresie doradztwa oraz magistrem administracji biznesowej z naciskiem na marketing. Studia ukończył w National University w San Diego. Obecnie jest członkiem wydziału adiunkta na National University oraz redaktorem/członkiem zarządu International Association of Advancement in Gestalt Therapy. Posiada ogromne doświadczenie w pracy z osobami z zaburzeniami nastroju i zaburzeniami  lękowymi, uzależnieniami, żałobą i stratą, podwójną diagnozą, pracą z traumą, LGBTQ+, doradztwem w zakresie HIV/AIDS, pracą ze snem, terapią par i psychoterapią zorientowaną na Gestalt.
Sign up

The registration deadline was on 18 June 2023 00:00